11. Crossroads Kısa Film Festivali başlıyor…

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği İstanbul şubesi tarafından düzenlenen Crossroads Kısa Film Festivali’nin 11.sine sayılı günler kaldı. Festivalin amacı dünyadaki farklı kültürlerin buluşmasına aracılık etmek… Buna bağlı olarak da “Kültürler Arası Diyalog ve Göç” temalı kısa filmleri çeken sinemacılar ve sinemaseverleri buluşturarak kısa film kültürünün ülkemizde gelişmesine katkı sağlamak hedefleniyor.

Bu yıl 20-28 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek festivale Kadıköy Belediyesi ev sahipliği yapıyor. 24 Aralık 2016 Cumartesi günü saat:16.00’da Barış Manço Kültür Merkezinde gerçekleşecek film gösteriminde bu senenin finalist filmleri seyirci karşına çıkıyor. 28 Aralık Çarşamba gecesi ise saat 19:00’da başlayacak gala gecesi ile ödüller Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahiplerini bulacak.

JCI İstanbul şubesinin her sene sosyal sorumluluk bilinci ve gönüllülük esası ile hazırladığı festivalin tabi ki çok önemli destekçileri bulunmakta.Festival ekibinin her sene yanında olan Digital Film Academy, PHX Medya ve EvvieChocolate’ın yanı sıra Mad PR, Üstün Patent ve Qualesoft gibi yeni destekçileri ile bu sene Crossroads çıtasını bir üst noktaya taşıyor.

2016 Festival Jürisi geçtiğimiz günlerde festival ekibi tarafından açıklandı. Jüride  ‘Mavi Bisiklet’ filminin yönetmeni Ümit Köreken ve ‘Fashion Film Fest’ ile İstanbul Festival hayatına hareket katan Tuna Yılmaz’ın dışında sinema yazarı Sadi Çilingir, Prof.Dr. Cem Pekman, PHX Medya’nın kurucusu İhsan Berk Ener ve dramaturg Selen Korad Birkiye gibi önemli isimler bulunmaktadır.

Sabırsızlıkla beklediğimiz gala gecesinde bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında pek çok ödüle layık görülmüş Marmara Üniversitesi A.E.F Müzik Öğretmenliği Çok Sesli Korosu da seyirci ile buluşacak.

Festival hakkında detaylı bilgi için : http://www.jciistanbulcrossroads.com/

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Hakkında;

JCI (Junior Chamber International) – Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği, dünya çapında 114 ülkeden 18 – 40 yaşları arasında 200.000’ü aşkın üyesiyle faaliyet gösteren dünyanın en büyük ve en eski sivil toplum kuruluşlarından birisidir.

“Aktif gençler için önde gelen küresel network olmak” vizyonuna odaklanan JCI üyeleri, “Gençlerin yetişmesi için fırsatlar sunarak toplumun pozitif gelişimine katkı sağlamak” misyonunu gerçekleştirmek için çalışmaktadırlar.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.