13. Altın Boğa Kısa Film Yarışması’na Başvurular Başladı

2. Altın Boğa Film Festivali kapsamında düzenlenecek 13. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması’na başvurular başladı. Alanında uzman jürilerin değerlendirmesi sonucunda en beğenilen kısa film yönetmeninin Altın Boğa Özel Ödülü‘ne sahip olacağı yarışmaya lise öğrencileri katılabilecek.

Yarışmaya, düzenlendiği yıllar boyunca Türkiye’nin hatta dünyanın farklı yerlerinden, farklı kültürlerden 800’ü aşkın kısa film katıldı. Önceki yıllarda jüri koltuğunda Atilla Dorsay, Ahmet Mümtaz Taylan, Hasibe Eren, Zeki Demirkubuz ve Onur Ünlü gibi alanında yetkin yönetmen, oyuncu ve sinema yazarları oturdu. Her yıl sonunda organize edilen ödül törenleriyle genç sinemacıların ustalarla bir araya gelmesi sağlandı.

Türkiye’nin dört bir yanından lise öğrencilerini sinemaya teşvik etmek ve bu alanda başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen yarışma, geçtiğimiz sene uluslararası platforma taşındı ve bu sayede farklı kültürler sinema çatısı altında bir araya gelmiş oldu.

Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2016 olarak belirlenen 13. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışmasıhakkında detaylı bilgiye, katılım koşullarına ve ön başvuru formuna www.ielsinema.com adresinden ulaşılabilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.