2. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

DenizBank ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) işbirliğiyle düzenlenen 2. DenizBank İlk Senaryo İlk Film yarışmasının kazananları 15 Kasım tarihinde Raffles Otel’de düzenlenen törenle belli oldu.

Yarışmada senaryo dallında birincilik ödülüne “Kars’ı Unutma” isimli senaryosuyla Yakup Uygun layık görüldü.Ceylan Özgün Özçelik’in KAYGI yapımı ise ilk film kategorisinde büyük ödülü kazandı.Damla Sönmez’in sunuculuğunu üstlendiği gecede, İlham Gencer de misafirlere müzik ziyafeti sundu.

Türkiye’nin kültür sanat yaşamına ve birikimine katkı sunmak hedefiyle, kurulduğu günden bu yana ‘Sanata Evet’ diyen DenizBank’ın Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) ile birlikte hayata geçirdiği 2. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması kapsamında ödüller düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Kazanan sinemacılar ödüllendirildi

DenizBank’ın katkılarıyla düzenlenen gecedesenaryo dalında ödül alan isimler ve senaryolar şöyle;

  • Karsı’ı Unutma Yakup Uygun
  • Daire İsmail Doğan
  • Zehra Ceylan Vurgun

Genç yönetmenleri gelecekte yeni üretimler yapmaları yönünde teşvik etmeyi ve yeni yönetmenlere dikkat çekmeyi de amaçlayan yarışmanın ‘İlk Film’ kategorisinde ise Kaygı isimli filmiyle Ceylan Özgün Özçelik  birincilik ödülünün sahibi oldu.

Gecede ayrıca Onur Tükel’in yönetmenliğini üstlendiği Catfight (Saçını Başını Yolarım) gösterimi beğeni topladı. Ödül vermek üzere sinema dünyasına emeği geçmiş oyuncu, senarist, yönetmen ve yapımcılar da gecede hazır bulundular.

Senaryo alanında birincilik ödülünü kazanan Yakup Uygun, Kars’ı Unutma 30 bin TL ve David Bourla’dansenaryo mentorluğu; ikincilik ödülünün sahibi İsmail Doğan- Daire 15.000 bin TL ve Onur Tükel’den senaryo danışmanlığı; üçüncülük ödülünü kazanan Zehra – Ceylan Vurğun  ise 10.000  bin TL ve Yeşim Gökçe’den senaryo danışmanlığı kazandı.

Yarışmanın En İyi İlk Film ayağını kazanan eser ise 25.000 TL tutarındaki özel DenizBank ödülüne hak kazandı.

Yorum gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İçinden sinema geçen yazılar…

Banu Bozdemir Kitapları

Yorumlar

  • Kutas Tulek: Yazılarınızı zevkle takip ediyorum, emeğinize sağlık :)...
  • İsmail Alpen: https://belgeselizleme.com/ gerçekten başarılı bir arayüzü var. Son zamanki içerikleri gayet ...
  • gabile sohbet: guzel paylasım olmus tebrıkler...
  • aytekin çelik: http://www.belgesel.site Ekibi burayı çok beğendi. Kalitenizin devamını dilerim...
  • mustafa uzunyılmaz: BU BİR YORUM DEĞİL. işi ekip yerine yönetmenle yaptığımız sürece ne seyircimiz olacak ned...
öteki sinema

Arşiv

© 2012 Banu Bozdemir
Powered by WordPress, Endless & Sneek