2. Gaziantep Onat Kutlar Film Film Festivali başlıyor…

Kırkayak Kültür Sanat ve Doğa Derneği tarafından düzenlenen 2. Gaziantep Onat Kutlar Film Film Festivali için geri sayım başladı.

İkincisi düzenlenen  Gaziantep Onat Kutlar Film Festivali’nin programı bu yıl da dopdolu.

2. Gaziantep Onat Kutlar Film Festivali 2 – 6 Mayıs tarihlerinde yapılacak.
Festival, Gaziantepli sinemaseverlere 7 bölümde 100’ün üzerinde filmden oluşan film gösterimlerinin yanı sıra ünlü konuklar ve usta sinemacıların katılacağı söyleşi, atölye çalışmaları, sinema dersleri, sergiler ve konserlerle dolu günler vaat ediyor.

II. Gaziantep Onat Kutlar Film Festivali’i 2 Mayıs Çarşamba saat 20.00’de Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde ünlü sanatçı Şevval Sam’ın  vereceği Jazz konseri ile resmen başlayacak.

 Ülkemizde ve dünyada kabul görmüş haliyle 7.Sanat’ı geniş kesimlere ulaştırabilmek, uluslar arası ve ulusal sanat birikimini yerelle buluşturabilmek için geçen yıl olduğu gibi sinemaseverlere oldukça zengin bir içerik sunacak festival programında; 2011 ve 2012’nin yeni yapımlarından sinemanın unutulmaz klasiklerine, usta yönetmenlerin başyapıtlarından oluşan seçmelerden, belgesel, kısa film ve çocuk filmlerine uzanan geniş bir yelpazede filmler yer almakta.

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.