20. Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali Başvuruları Başladı!

Fransa merkezli, 30 ülke 90 şehirde aynı anda gerçekleştirilen ve 20 yıllık bir geçmişe sahip olan Çok Kısa Filmler Festivali başvuruları başladı. Türkiye’de ilk kez Antalya Sinema Derneği tarafından Antalya’da organize edilen festivalin kapsama alanı bu yıl Ankara, İstanbul, Antalya, Denizli ve Bursa’yı da içine alacak şekilde genişletildi. 5 büyük şehirde gerçekleşecek bu özel festivale son başvuru tarihi 2 Mayıs 2018. Festival 1-10 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Festival, 1-2-3 Haziran tarihlerinde Denizli’de T.C Denizli Valiliği’nin desteğiyle başlayıp Antalya’ya, Ankara’ya (ODTÜ-Gisam) ve İstanbul’a (Fransız Kültür Merkezi) uğradıktan sonra 8-9-10 Haziran’da Bursa’da Nilüfer Belediyesi ve Aykırı Sinema Derneği’nin işbirliğiyle tamamlanacak.

Bu yıl ilk kez, her sene yapılan uluslararası yarışmanın yanında Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle ulusal bir yarışma da gerçekleştirilecek.

Yapım yılı sınırlaması getirilmeyen festivale 30 dakikadan kısa filmler başvurabiliyor. İnternet üzerinden başvurunun yapılabileceği festival hakkında daha fazla bilgi için www.cokkisafilmler.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Bunları da Seversiniz...

Yorum gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

İçinden sinema geçen yazılar…

Banu Bozdemir Kitapları

Yorumlar

öteki sinema

Arşiv

© 2012 Banu Bozdemir
Powered by WordPress, Endless & Sneek