21. Altın Koza sonuçları…

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın sonuçları belli oldu. Buna göre en iyi film, yönetmenliğini Nesimi  Yetik’in yaptığı Toz Ruhu’nun olurken, Yılmaz Güney Ödülü Murat Düzgünoğlu’nun yönettiği Neden Tarkovski Olmaıyorum isimli filme gitti.

Onur Aydın’ın yönettiği Yağmur Kıyamet Çiçeği Adanalı izleyicilerden Adana İzleyici ödülü alırken, En İyi yönetmen ödülünü ise Deniz Seviyesi filminin yönetmenleri Nisan Dağ ve Esra Saydam’ın oldu.

eniyikadinoyuncular

 15 Eylül’de başlayan 21. Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın sonuçları, bu gece Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde yapılan ödül töreni ile belli oldu.


Sonuçlar şöyle:

EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ: Toz Ruhu (Yön: Nesimi Yetik, Yapımcı: Betül Esener)
YILMAZ GÜNEY ÖDÜLÜ: Neden Tarkovski Olamıyorum (Yön: Murat Düzgünoğlu, Yapımcı: Murat Düzgünoğlu, Osman Özcan)

ADANA İZLEYİCİ ÖDÜLÜ: YAĞMUR KIYAMET ÇİÇEĞİ (Yön: Onur Aydın, Yapımcı: Gülay Kuriş)

EN İYİ YÖNETMEN ÖDÜLÜ: Nisan Dağ, Esra Saydam (Deniz Seviyesi)

EN İYİ SENARYO ÖDÜLÜ: Derviş Zaim (Balık)

EN İYİ KADIN OYUNCU ÖDÜLÜ: (paylaştırıldı)
Deniz Özdoğan (İçimdeki Balık) ve Damla Sönmez (Deniz Seviyesi)

EN İYİ ERKEK OYUNCU ÖDÜLÜ: (paylaştırıldı)

en iyi yardımcı erkek oyuncu serkan keskin (1)

Tansu Biçer (Toz Ruhu), Ahmet Rıfat Şungar (Deniz Seviyesi)

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: Settar Tanrıöğen (Yağmur-Kıyamet Çiçeği, Toz Ruhu ve Nergis Hanım filmlerindeki performansı ile)

EN İYİ MÜZİK ÖDÜLÜ: Kyle Woodworth (Deniz Seviyesi)

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ ÖDÜLÜ: John Wakayama Carey (Deniz Seviyesi)

EN İYİ SANAT YÖNETMENİ ÖDÜLÜ: Osman Özcan (Toz Ruhu)

eniyierkek oyuncular

EN İYİ KURGU ÖDÜLÜ: Özcan Vardar (Deniz Seviyesi)

EN İYİ YRD. KADIN OYUNCU ÖDÜLÜ: Esra Bezen Bilgin (Silsile)

EN İYİ YRD. ERKEK OYUNCU ÖDÜLÜ: Serkan Keskin (Silsile)

“TÜRKAN ŞORAY” UMUT VEREN GENÇ KADIN OY. ÖD: Begüm Akkaya (Nergis Hanım)

UMUT VEREN GENÇ ERKEK OYUNCU ÖDÜLÜ: Aytaç Uşun (Silsile)

*SİYAD EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ: Yağmur-Kıyamet Çiçeği (Onur Aydın)

*FİLM-YÖN EN İYİ YÖNETMEN ÖDÜLÜ: MURAT DÜZGÜNOĞLU (NEDEN TARKOVSKİ OLAMIYORUM)

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.