3. Psikeart Günleri’nde ‘Sinemada Kadın ve Psikiyatri

Psikeart dergisi tarafından düzenlenen Psikeart Günleri’nin üçüncüsü, Türkiye Psikiyatri Derneği’nin desteği ve Galata Film’in katkısıyla,  21-23 Mart tarihlerinde Bilgi Üniversitesi santralistanbul’da gerçekleştirilecek.

Psikeart’ın 2012’den beri düzenlediği ve artık gelenekselleşen Psikeart Günleri’nin üçüncüsünde, 14 oyuncu ve yönetmen, 27 akademisyen, dokuz film eleştirmeni ve yazar konuşma yapacak.

Türkiye’nin önde gelen kültürel etkinliklerinden birine dönüşen Psikeart Günleri’nde bu yıl 10 panel ve sekiz konferans düzenlenecek, değerli akademisyenlerin yönetiminde film eleştirilerinin yapıldığı beş çalışma grubu oluşturulacak. Bilgi Üniversitesi’nin  santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan 3. Psikeart Günleri “Sinemada Kadın ve Psikiyatri” sempozyumu üç gün sürecek.

Kadın imgesinin sinemada nasıl kullanıldığı, kadın ve erkek yönetmenlerin farklı kadın yorumları, kadına atfedilen değerler, perdede gördüğümüz kadın terapist ve hastalar, kadının psikolojisi, kısaca sinemanın cinsiyet sunumu 3. Psikeart Günleri “Sinemada Kadın ve Psikiyatri” sempozyumunda ele alınacak.

“Sinemada Kadın ve Psikiyatri” sempozyumunda ayrıca, Buñuel, Bergman, Fellini ve Almodovar’ın filmlerinin analizleri, Trier’nin “Nymphomaniac” filmi de dahil sinemanın kadın karakterlere ve çıplaklığa bakışı yer alacak.

3. Psikeart Günleri, sinemayla psikolojinin işbirliği ve sanatçılarla psikiyatristlerin ortak çalışması sonucunda etkili bir öğrenme ve fark etme deneyimi sunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.