3. Uluslararası Van Gölü Film Festivali 23 – 29 Eylül’de

Bajar Kültür Sanat Danışmanlığı’nın düzenleyeceği 3. Uluslararası Van Gölü Film Festivali / İnci Kefali Sinema Ödülleri bu yıl 23 – 29 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek ve sinemanın nabzı yine Van’da atacak..

Göç ve Sınır: Mülteci Yaşamlar

3. yıl Festival Ana Konsepti, ”Göç ve Sınır: Mülteci Yaşamlar” olarak belirlendi. Dünya’mızın, özellikle de yaşadığımız coğrafya olan Ortadoğu’nun, savaşların, kıyımların ve yerinden edilmelerin yüzyıllardır eksilmediği, bu yüzden hep kan ve gözyaşının olduğu, insanların canını kurtarmak için göçlerde ve sınırlarda acı içinde olduğunun farkında olarak ve farkındalık yaratmak için, Festivalimizin ilk yola çıkışından itibaren sosyal / sosyolojik konuları ele aldığı ve bu sene de “Sınırsız Bir Dünya İçin” şiarıyla Ana Konseptimizi ”Göç ve Sınır: Mülteci Yaşamlar” olarak belirledik…

unnamed (2)FİLMLER İÇİN VAN GÖLÜ’NDE YÜZME YARIŞI…

”İnci Kefali Sinema Ödülleri” için Sinema Filmi ve Belgesel Film dalında başvurular, 20 Ağustos – 15 Eylül 2014 tarihleri arasında kabul edilecektir. Başvurular www.vangolufilmfest.org sitesinden indirilen Başvuru Formu ile Yönetmelik’e göre yapılacaktır. Yönetmelik’e göre hazırlanan gerekli evraklar (hem elektronik ortamda hem çıktı olarak) ve film kayıtları festival film ofisimizin “Şerefiye Mah., Güneş Sok. (Tarlabaşı Sok)., No: 26, İpekyolu, Van” adresimize son başvuru tarihine kadar gönderilebilir.

Festivalimizin film yarışması olan ”İnci Kefali Sinema Ödülleri”, değerli Ön Jüri üyelerimiz tarafından finalistleri seçildikten sonra değerli Jüri Başkanlarımız ve Jüri Üyelerimiz tarafından Ödül hak sahipleri belirlenecek ve 28 Eylül 2014 gecesi düzenlenecek olan Ödül Törenimizde Ödüller sahiplerine takdim edilecektir.

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.