Sabancı Vakfı’ndan ‘Mülteci Kadınlar’ konulu kısa film yarışması…

Sabancı Vakfı, “insan haklarının geliştirilmesi” ve “toplumsal hayata katılımın eşit şartlarda olması” amacıyla çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. “Kısa Film Uzun Etki” ismiyle hayata geçirilen Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması ile toplumsal sorunların sanat aracılığıyla ele alınmasının sağlanması ve sinemanın yaratıcı bakış açısından yararlanarak toplumsal konularda farkındalık ve bilinç oluşturulması amaçlanıyor.

Başvurular 5 Aralık’a kadar devam edecek

8 Eylül-5 Aralık 2016 tarihleri arasında başvuruların kabul edileceği Kısa Film Yarışması’na katılacak kişilerden en fazla 5 dakikada mülteci kadınlar sorununu kendilerine özgü bir bakış açısıyla anlatmaları bekleniyor. Yarışmaya katılanların eserleri, öncelikle ön jürinin değerlendirmesinden geçecek. Finale kalan en az 10 en fazla 15 eser arasından jüri son değerlendirmeyi yaparak, ödüle hak kazanan 3 eseri belirleyecek.

Yarışmaya başvuran eserlerin yönetmen (eser sahibi) ve / veya yapımcısından en az birisinin T.C. veya K.K.T.C. vatandaşı olması gerekiyor. Bir kişinin birden fazla eser ile başvurabileceği yarışmaya daha önce herhangi bir yerde gösterilmemiş ve ödül almamış eserler kabul edilecek. Eser sahiplerinin bugüne kadar çekmiş olduğu herhangi bir uzun metraj filmi bulunmaması gerekiyor.

Mülteci kadınlar sorununu en iyi şekilde sunan, kriterlere uyan, akılda kalıcı ve yaratıcı bulunan eserlerin birincisine 15 bin TL, ikincisine 10 bin TL, üçüncüsüne 5 bin TL verilecek. 2017 Ocak ayında; finale kalan eserler www.kisafilmplatformu.org web sitesinden duyurulacak ve gala gecesinde ödüller sahiplerine verilecek.

 

www.sabancivakfi.orgwww.kisafilmplatformu.org

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.