7. İnönü Kısa Film Festivali 5-8 Mayıs’ta…

İnönü Üniversitesi 7.Uluslararası Kısa Film Festivali ile bu senede sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 5-8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan festival; yurt içi ve yurt dışından kısa film örnekleri, atölye çalışmaları, söyleşiler ve yarışma bölümüyle tüm sinemaseverleri bekliyor.

İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivalinin yarışma bölümünde bu yıl; kurmaca, belgesel ve deneysel kategorilerinde yurt içi ve yurt dışından katılacak filmler yarışacak.

En iyi kurmaca filme 3000 TL,

En iyi belgesel filme 3000 TL,

En iyi deneysel filme 3000 TL olmak üzere üç kategoride toplam 9000 TL ödül verilecektir.

Festival Amblem

İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, oldukça geniş bir kitle tarafından takip edilen kısa filmlerin; yapımını özendirip izleyiciyle buluşmasını sağlamak, ülke sinemasına katkıda bulunan yeni sinemacıları desteklemek, amatör ya da profesyonel her tür kısa filmi tanıtmak, farklı kültürlerden gelen kısa film örneklerini sinemaseverlerle buluşturup bir festival kültürü içinde kısa filmin tartışılacağı platformu sağlamak, sinemaseverlerin keyifle izleyecekleri bir festival geleneği oluşturmak amacıyla ilk olarak 2007 yılında gerçekleştirildi.

Şartlar:

Festivalin yarışma bölümüne son bir yıl içinde yapılmış, 15 dakikadan uzun olmayan kısa filmler, deneysel filmler ve 30 dakikadan uzun olmayan belgeseller başvurabilecek. Son başvuru ve film kopyalarının teslim tarihi ise 2 Nisan 2014.

Her sene büyük coşkuyla karşılanan ve her geçen yıl daha büyük bir heyecanla beklenen İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, bu yıl da yarışmacılarını, katılımcılarını ve sinemaseverleri bekliyor.

Başvuru ve diğer detaylar için;
https://www.facebook.com/inonukisafilm
İletişim adresi: inonufest@gmail.com
http://festival.inonu.edu.tr/

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.