8. Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali

Crossroads Poster (1)
8. Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali, yarışma başvuruları başladı! Festivalde Yarışacak Filmleri Göndermek için Son Tarih 1 Temmuz 2013…  Ayrıntılı bilgi için: www.jciistanbulcrossroads.com

 7 senedir kültürlerin kısa filmler aracılığıyla buluştuğu Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali, bu yıl 8. kez düzenleniyor. Uluslararası kapsamıyla tüm dünyanın kısa filmcilerini  bir araya getiren festivale, başvurular başladı. Yarışmaya katılacak filmlerin kabulü 1 Temmuz’a kadar sürecek.

Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali, bu yıl 8. kez düzenleniyor. Amacı dünya kültürlerinin buluşmasına aracılık etmek olan Crossroads, 2006 yılından beri tüm sinema sevenlerin ve kısa filmcilerin ‘Kültürler Arası Diyalog’ temalı kısa filmlerini beyaz perdeye taşımalarını teşvik ediyor.

Crossroads; festival, yarışma ve gala gecesinden oluşan kapsamlı etkinliklerden oluşuyor. Önceki senelerde olduğu gibi bu sene de öncelikle tüm dünyadan kabul edilecek kurmaca, canlandırma, belgesel ve deneysel türdeki kısa filmler, sinema dünyasının ünlü isimlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Yarışma bölümünü; 3 gün sürecek kısa film gösterimlerini, sektörün ünlü ve başarılı isimlerinin konuk olacağı söyleşileri, panelleri ve atölyeleri kapsayan festival bölümü takip edecek. Festivalin ardından ise görkemli gala gecesi ile Crossroads ödülleri sahiplerini bulacak. Kazanan filmlerin yönetmenleri festivalin 8. senesinde de çeşitli ödüllerle desteklenecek.

Tüm bu süreçte yer almak, yaratıcılığınızı dünya sinemacılarıyla paylaşmak, sektörün başarılı isimlerinin deneyimlerini öğrenmek ve görüşlerini almak için; “Kültürler Arası Diyalog” konulu kısa filminizi 1 Temmuz’a kadar http://www.jciistanbulcrossroads.com/#!iletisim/c2q4  adresine gönderebilirsiniz.

8. Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali başvurularınızı bekliyor.

son başvuru tarihiDünya’nın En Başarılı Halkla İlişkiler Programı ve Avrupa’nın En Başarılı Yayını

JCI İstanbul Crossroads Uluslararası Kısa Film Yarışması ve Festivali, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ülkemizin tanıtımına katkıda bulunduğu kabul edilmiş bir festival olarak JCI 2007 Dünya Kongresinde “Dünyanın En Başarılı Halkla İlişkiler Programı” ve “Avrupa’nın En Başarılı Yayını” seçilmiştir.

Önceki festivallerde jüri üyesi olarak Ömür Gedik, Mithat Bereket, Ebru Akel, Yosi Mizrahi, Prof. Dr. Oğuz Makal, Selim Demirdelen, Bülent Doruker, Kıvanç Terzioğlu, Atilla Dorsay, Derviş Zaim, Hilmi Etikan, Mithat Bereket, Nurseli İdiz, Giovanni Scognamillo, Yeşim Ustaoğlu gibi isimler yer aldı.

Junior Chamber International (JCI) Hakkında:

Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan JCI (Junior Chamber International Genç Liderler ve Girişimciler Derneği), 200 bini aşkın üyesi ile dünyada 115 ülkede faaliyet göstermektedir. Küreselleşen dünyada evrenselliği benimseyen ve dünya barışını destekleyen bir oluşum olan JCI, üyelerinin liderlik vasıflarını geliştirerek yaşadıkları toplumda pozitif değişime katkıda bulunmalarını hedefler. ICC, UNICEF, AIESEC gibi derneklerle de işbirliği içinde olan JCI, Jacques Chirac (Fransa Cumhurbaşkanı), Valerie Giscard Destaing (Fransa Cumhurbaşkanı), Willy de Clerk (AT Komisyon Başkanı),  Gerald Ford (ABD Başkanı), Paul Schulter (Danimarka Başkanı) gibi birçok önemli ismi de üyesi olarak kendi bünyesinde barındırmaktadır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.