Anna Karenina yeniden beyazperdede!

“Bütün mutlu aileler birbirine benzer. Oysa mutsuz ailelerin her birinin kendine özgü bir mutsuzluğu vardır.” Tolstoy’un çok katmanlı ünlü romanı Anna Karenina’nın başlangıç cümlesi olan bu satırlar, yepyeni ve sağlam bir kadroyla tekrar beyazperdeye uyarlanmaya hazırlanıyor…

‘Pride and Prejudice’ (Aşk ve Gurur) ve ‘Atonement’ (Kefaret) gibi edebiyat uyarlamalarıyla kalitesini belli eden ve yakında ‘Hanna’ ile gelecek olan İngiliz yönetmen Joe Wright’ın önderliğinde; Keira Knightley, Jude Law, Aaron Johnson ve Saoirse Ronan’lı bir kadroyla çekilecek olan filmin kadrosuna son olarak Matthew Macfadyen, Kelly Macdonald, Olivia Williams ve Andrea Riseborough da katıldı.


Knightley filmde aristokrat Anna Karenina’yı, Law Anna’nın eşi devlet memuru olan Aleksey Aleksandroviç’i, Johnson Anna’nın yasak aşkı asker Vronski’yi, Macfadyen Anna’nın kardeşini, Macdonald Macfadyen’in eşini, Williams Vronski’nin annesini ve Riseborough da Anna’nın arkadaşı Prenses Betsy’yi canlandıracak.

Filmin çekimlerine Eylül ayında başlanacak ve mekanları Londra ve Rusya olacak.

Anna Karenina beyazperdeye en son 1997’de tamamı Rusya’da geçen ilk uluslararası prodüksiyon olma özelliğiyle öne çıkan Sophie Marceau ve Sean Bean’li uyarlamayla gelmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.