Bağımsız Türkiye Sineması Şubat Buluşması’Gözümün Nuru

Gözümün Nuru , 26 Şubat 2014 Çarşamba, saat 20:00

Gösterimin  ardından  filmin yönetmenlerinden Melik Saraçoğlu  ile söyleşi gerçekleşecektir.

Gösterimler İzmir Fransız Kültür Merkez’inde olacaktır.   Giriş  ücretsizdir.

 ‘’Bağımsız Türkiye Sineması  İzmir Buluşmaları”, Hezarfen Film Galeri’nin , Türkiye Sinemasının bağımsız filmlerinin yeni örneklerinden oluşturduğu ve İzmir’de gerçekleştirdiği  bir sinema etkinliği.

 

Son yıllarda yurt içi ve yurt dışında başarılarıyla adından söz ettiren ancak  dağıtım sorunları yaşayan Türk filmlerini ve filmlerin yaratıcılarını izleyiciyle buluşturmak, bu filmler için bir seyirci kitlesi yaratmak bu etkinliğin esas amacıdır.

İzmir ‘ de  Hezarfen Film Galeri ve Fransız  Kültür  Merkezi’nin  işbirliği ve Yeni Sinema Hareketi’nin desteği ile gerçekleşecek  Bağımsız  Türk Filmleri gösterimleri , ‘Yeni Sinema Hareketi’ nin başlattığı,  Bağımsız Türkiye Sinemasının  seyirci ile buluşmasını sağlamak amaçlı bir destekleme projesidir.

Bağımsız Türkiye Sineması  İzmir Buluşmaları  , ayda bir  kez olmak üzere , Fransız Kültür Merkezinde gerçekleştireceğimiz gösterim ve söyleşiler ile izleyicilere sunulacaktır. Gösterimlere giriş ücretsiz olacaktır.

Bunları da Seversiniz...

Yorum gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

İçinden sinema geçen yazılar…

Banu Bozdemir Kitapları

Yorumlar

öteki sinema

Arşiv

© 2012 Banu Bozdemir
Powered by WordPress, Endless & Sneek