Ben Uçtum Sen Kaldın’a dağıtım kampanyası…

afis

Mizgin Müjde Arslan’ın yönetmenliğini yaptığı son olarak Vangölü Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü alan “Ez Firiyam Tu Mayî Li Cih / Ben Uçtum Sen Kaldın” adlı belgesel için dağıtım desteği için indiegogo üzerinden kampanya başlatıldı.

Bağımsız film yapımcılarının başvurduğu destekleme kampanyalarına Ben Uçtum Sen Kaldın filmi de dahil oldu. Hiçbir kurumdan destek almadan yapımı zorluklarla gerçekleşen film, filmin dağıtım, festival gönderimleri, altyazı, tanıtım ve DVD için destekleri bekliyor.

Kampanya metninde ortak yapımcı Hüseyin Karabey, Murathan Mungan, Yavuz Turgul, Nilgün Öneş, Yeşim Ustaoğlu, Alin Taşçıyan, Seray Genç, Alisa Lebow gibi isimlerin filme dair görüşlerine yer verildi.

Amed Film Festivali’nde En İyi Belgesel, Boston Kısa Film ve Belgesel Yarışması’nda mansiyon ödülü alan film son olarak Vangölü Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’ne değer görüldü.

“Ben Uçtum Sen Kaldın”, bir yüzleşme ve barışma hikâyesi… Herkesin başka şekilde etkisinde kaldığı Türkiye’deki savaşa, parçalanan bir aile üzerinden bakan film, kimilerine göre ‘terörist’ kimilerine göre ‘gerilla’ olarak nitelenen bir adamın ‘baba’ tarafına odaklanıyor. Ben Uçtum Sen Kaldın, filmin yönetmeni Mizgin Müjde Arslan’ın 2009 yılında doğumundan kısa süre sonra giden babasını aramak üzere önce çocukluğunun izini Mardin’de sürüşünü, sonra Mahmur Mülteci Kampı’na gidişini anlatır. Bu süre boyunca hep sorar: Acaba onu sevmiş midir?

Kameranın gerçekliği, nefretten vazgeçmenin, suskunluğu sese çevirmenin, kaçmak yerine yüzleşmenin, öldürmek yerine barışmanın bir yolu olabilir…

Kampanyanın linki:

http://www.indiegogo.com/projects/285636/x/1816198

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.