Çocukların doğa rehberi…

Sinema ve çocuk kitapları yazarı Banu Bozdemir doğasever kitaplarından ilham alarak çocuklarla doğa atölyeleri düzenliyor. Video ve görsellerden oluşan atölyede zaman zaman pratik bilgiler verilmesi de amaçlanıyor.

Doğa gün geçtikçe insanoğlunun yanlışlıkları yüzünden azalıyor. Bir bakıyoruz sokağımızdaki ağacın yerine bir apartman yapılmış, nefes almak için gittiğimiz yeşil alanlar otobana ya da AVM’lere dönüşmüş. Hayvanların nesli azalıyor, buzullar eriyor, atmosfer her geçen gün daralıyor. Çocukların azalan doğaya dur demek ve onu çoğaltmak için bilgiye birikime ihtiyacı var. Bu atölyede ağaçların, ormanların, hayvanların sesi olacağız, nasıl yok edildiklerine ve yerlerine nelerin geldiğine yer vereceğiz. Yağmurların neden toprağa kavuşamadıklarını, bolca yağmur yağmasına rağmen neden dünyanın kuraklığa sürüklendiğine değineceğiz. Çocuklarla izlediklerimiz, gördüklerimiz ve anlattıklarımız üzerinden güzel doğa masalları ele alacağız, dünyamızı önce öykülerde sonrasında da gerçek hayatta yeşil, yaşanabilir ve sürdürülebilir kılmanın yollarını arayacağız.

Banu Bozdemir elinde kalemi, kesesinde tohumları ve doğasever kitaplarıyla çocuklara doğayı anlatıyor, onları doğanın içinde bir birey olmaya yönlendiriyor.

 (Çocuklar artık doğaya, ağaçlara, hayvanlara bambaşka bir gözle bakacak)

 

 

Yorum gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İçinden sinema geçen yazılar…

Banu Bozdemir Kitapları

Yorumlar

  • Kutas Tulek: Yazılarınızı zevkle takip ediyorum, emeğinize sağlık :)...
  • İsmail Alpen: https://belgeselizleme.com/ gerçekten başarılı bir arayüzü var. Son zamanki içerikleri gayet ...
  • gabile sohbet: guzel paylasım olmus tebrıkler...
  • aytekin çelik: http://www.belgesel.site Ekibi burayı çok beğendi. Kalitenizin devamını dilerim...
  • mustafa uzunyılmaz: BU BİR YORUM DEĞİL. işi ekip yerine yönetmenle yaptığımız sürece ne seyircimiz olacak ned...
öteki sinema

Arşiv

© 2012 Banu Bozdemir
Powered by WordPress, Endless & Sneek