Çok Kısa Filmler Festivali başlıyor…

Fransa merkezli 30 ülke ve 90 şehirde aynı anda seyirciyle buluşan ve 19 yıllık bir geçmişe sahip olan Çok Kısa Filmler Festivali, Antalya’da 9-10-11 Haziran tarihlerinde, Muratpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de ilk kez Antalya’da yapılan festival bu sene İstanbul ve Ankara’yı da bünyesine katarak daha fazla seyirciye ulaşmayı hedefliyor.

Jenerik hariç 4 dakikadan kısa filmlerden oluşan tematik seçkiler ve aynı özelliklere sahip bir uluslararası yarışmanın bulunduğu festivalde kurmaca, animasyon, belgesel, müzik klibi, video blog gibi her türden film yer alabiliyor.

Bu yıl uluslararası yarışma bölümünde 36 çok kısa film yarışacak. 90 şehirden toplanan seyirci oylarıyla da ayrıca bir ödül verilecek. Uluslararası yarışma filmlerinin yanında Aile Seçkisi ve Türkiye’de çok sayıda kısa film seyirciyle buluşturulacak.

Antalya’da, 9-10-11 Haziran tarihlerinde Muratpaşa BelediyesiMeltem Cep Sahne’de, İstanbul’da 9 Haziran tarihinde Fransız Kültür Merkezi’nde, Ankara’da 12-13 Haziran tarihlerindeODTÜ’de ve 17 Haziran’da AnkaraFransızKültür Merkezi’nde (Yıldız) yapılacak festival herkese açık ve ücretsiz olacak.

SINIRLARI OLMAYAN BİR FESTİVAL

30 ülke ve 90 şehirde aynı anda yapılan Çok Kısa Filmler Festivali Çin, İrlanda, italya, Macaristan, Kasta Rika, Panama, Slovakya vs. gibi ülkelerde 9-18 Haziran tarihlerinde eş zamanlı gerçekleşecek. Aynı zamanda festivalin Türkiye’nin farklı illerine taşınması için çalışmalar devam ediyor.

Detaylı Bilgi: www.cokkisafilmler.com

Teaser https://www.youtube.com/watch?v=nlFO26cxaak

Yorum gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

İçinden sinema geçen yazılar…

Banu Bozdemir Kitapları

Yorumlar

öteki sinema

Arşiv

© 2012 Banu Bozdemir
Powered by WordPress, Endless & Sneek