En “Genç” Film Festivali TISFEST, Genç Yönetmenleri Arıyor!

Geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen Türkiye’nin gençlere özel ilk ve tek uluslararası film festivali TISFEST, bu yıl da kısa film yarışmasıyla genç yönetmenleri film çekmeye davet ediyor. Sinema çevreleri tarafından büyük takdir gören yarışma, yarışmacıların filmlerinin dünya çapındaki okul ve film festivallerinde gösterimine de olanak sunuyor.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kâğıthane Şubesi ve Şişli Gençlik Meclisi tarafından hayata geçirilen TISFEST (Teen International Shorts Festival), geçtiğimiz yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden 93 kısa filme ev sahipliği yaptı ve daha çok genç yönetmene ulaşmak istiyor.

Türkiye’de 13-19 yaş arası gençlere yönelik uluslararası ilk ve tek kısa film yarışması olma özelliğine sahip olan TISFEST Kısa Film Yarışması, yaş sınırı haricinde başka bir kısıtlama olmadan herkese açık olarak düzenleniyor.

Amacı öğrencilere genç yaştan sinema sevgisi kazandırarak Türk ve dünya sinemasının geleceğine katkıda bulunmak olan yarışma, genç yönetmen adaylarına fırsatlar sunuyor. Yarışma ödül olarak birinciye 1000, ikinciye 750, üçüncüye 500 Euro veriyor. Ayrıca TISFEST, yarışmada finale kalan genç yönetmenleri festival boyunca İstanbul’da misafir ederek sınırları da kaldırıyor!

Yarışmaya son katılım tarihi 14 Aralık 2012. Yarışma sonuçları, genç sinemacıların ustalar ile bir araya geleceği ve ödüllerin sahiplerini bulacağı festivalin son gecesinde, 9 Şubat’ta açıklanacak.

Yarışmanın jürisinde; Sevin Okyay, Taner Birsel, Zeynep Özbatur Atakan, Kerem Ayan, İnan Temelkuran ve Pablo Giorgelli bulunuyor. Yarışmaya katılan belgesel türündeki filmlerse, Cüneyt Cebenoyan ve Ekümenopolis filmiyle SİYAD En İyi Belgesel Ödülü’nü kazanan İmre Azem tarafından değerlendirilecek.

Yarışma süreci, katılım şartları, iletişim bilgileri, ön başvuru ve tüm gelişmelere TISFEST’in internet sitesinden ve sosyal medyadan ulaşmak mümkün.

www.tisfest.com

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.