‘Fantastikomik’ Sinema Ailesi Kelime Yayınları’ndan çıktı

Kelime Yayınları’nın yeni kitabı “FantastiKomik Sinema Ailesi”, şaşırtıcı, eğlenceli, zarif… ve hem fantastik hem komik bir aile öyküsüyle, çok özel bir sinema tarihi!

Sinema tarihine eğlenceli bir giriş yapmak isteyenlere…

Çok ama çok özel bir aileyle, Sinema Ailesi’yle birbirinden güzel filmler arasında bir gezintiye çıkmak ister misiniz? Vampir Kont’un şatosunda akşam yemeği ziyafeti çeken Boris, Zorro’nun asıl mucidi Diego, Yüzüklerin Efendisi’ndeki baş döndürücü diyarlarla tanışan Pier, New York’un kalabalık sokaklarında Miki Fare’nin peşine takılan Mortimer ve daha niceleri de bu yolculukta size eşlik edecek…

unnamed1

Andrea Valente:
1968’de, İtalya’nın Merano kentinde doğan Valente, yazar ve çizerlik kariyerine 1990’da New York Times gazetesinde yayınlanan mini çizgi öyküyle başladı. Valente’nin yapıtları bugüne kadar pek çok gazete ve dergide yayımlandı. 2000 yılından beri 20’den fazla çocuk kitabı kaleme alan yazar, ülkesinde pek çok ödüle layık görülmüştür; 2007’de tutuklu çocuklarla gerçekleştirdiği ve kendisine İtalyan Andersen Ödülü’nü kazandıran “Kara Koyun ve Öteki Rüyalar” adlı projesi, bunlardan biridir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.