Herkes için ‘BAK’ ödülleri!

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı katılımıyla ve Kültür ve Turizm Bakanlığın katkılarıyla düzenlenen, “2. Koruncuklar İçin BAK Liselerarası Kısa Film ve Senaryo Yarışması Ödülleri” ile “4. BAK SETEM Akademi Ödülleri” töreni, gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

“SETEM Emek Ödülü” Tolgay Ziyal‘ın

SETEM Başkanı Mehmet Güleryüz, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Başkanı Figen Özbek ile vakfın mütevellisi Prof. Dr. Tülin Yurtbay‘ın açılış konuşmalarını yaptığı gecede sunuculuğu Janset PAÇAL üstlendi. Türk sinemasına emek veren ustaları anma amacıyla verilen “SETEM Emek Ödülü” yönetmen Yılmaz Atadeniz tarafından Tolgay Ziyal adına eşi Melda Ziyal‘e takdim edildi.

  1. Koruncuklar İçin BAK Liselerarası Kısa Film ve Senaryo Ödülleri Jüri Üyelerimiz: Feza Sınar (Jüri Başkanı) , Mehmet Güleryüz, Levent Bıyıklıoğlu’ndan oluşuyordu

Uluslararası İpek Yolu Kısa Film Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl Uluslararası İpek Yolu Kısa Film Yarışmasının ikincisi düzenlendi. 4. BAK SETEM Akademi Ödülleri başlığı altında düzenlenen yarışmada Türkiye, Çin, Azerbaycan ve İran’dan toplam 19 kısa film yarıştı .İran’ın Odak Ülke olduğu festivalde  Uluslararası İpekyolu Kısa Film Ödülleri kapsamında verilen ödüller sahiplerini buldu ve En İyi Kısa Film ödüllü filmin gösterimi gerçekleşti.

Uluslararası İpekyolu Kısa Film Ödülleri Jüri Üyelerimiz: Hüsamettin Ünlüoğlu(Jüri Başkanı)  Münir Karataş, Reza Siami, Rıza Oylum, Zeynep Tor, Serpil Altın, Konul Nagiyeva, Fehruz Samiyev’den oluşuyordu.

Belgesel, Animasyon ve Kurmaca film kategorilerinde toplam 83 eser katıldı ve en iyi ödüller sahiplerini buldu. Tören sırasında ödül alan En İyi Belgesel, En İyi Animasyon ve En İyi Kurmaca filmlerin gösterimi gerçekleşti.

Belgesel Kategorisi Jüri Üyelerimiz;Yasin Ali Türkeri (Jüri Başkanı)Mehmet Güleryüz, Mehmet Gün, Korhan Uğur, Yavuz Pullukçu

Animasyon Kategorisi Jüri Üyelerimiz; Şafak Tavkul (Jüri Başkanı) Berat İlk, Emin Üründaş

Kısa Film Kategorisi Jüri Üyelerimiz; Salih Kalafatoğlu (Jüri Başkanı) , Aysun Yüksel, Cüneyt Karakuş, Feza Sınar,
Banu Bozdemir, Ahmet Çadırcı ve Sadık İncesu
’dan oluştu.

 ÖDÜLLER

  1. KORUNCUKLAR İÇİN BAK LİSELERARASI KISA FİLM VE SENARYO YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

EN İYİ KURMACA FİLM: KEDİLERDE GİDER – SEZEN BİLDİREN

EN İYİ YÖNETMEN: HOŞÇAKAL – BATUHAN ÇELİK

EN İYİ SENARYO 2 FİLMİN:

  1. SESSİZLİĞİN DİLİ – BURAK GENÇAY
  2. HEP YEK – ÇAĞLA DÜNDAR

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: BENİ NAZİKÇE SEV – AÇI LİSESİ FİLM KULÜBÜ

EN İYİ KURGU: COMPLİMENTARY – SELİM AYDIN

EN İYİ KADIN OYUNCU: HOŞÇA KAL – ATAY BARBUROĞLU

EN İYİ ERKEK OYUNCU: MÜPTELA – BEDİRHAN HAYDUT

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ 3 FİMİN:

  1. UZAK – BORA YAVUZ SUBAŞI
  2. NASILIM – İLKAY KÖSE, CENK ADLI
  3. HOLYWOOD KLİŞESİ – AYŞE YAĞMUR DOĞAN

SETEM ÖZEL ÖDÜLÜ: GEL KARDEŞİM – MUSTAFA ORUÇ / EMİRHAN GENÇTÜRK

MÜLTECİ TEMALI EN İYİ SENARYO ÖDÜLÜ:  CENNETTE YEMEK YİYELİM – DENİZ BOSTAN

ULUSLARARASI İPEKYOLU KISA FİLM ÖDÜLLERİ

EN İYİ FİLM: WOUND – ALİ RIZA SALMANPUR

EN İYİ YÖNETMEN: THE UNCLEAN – BAHMAN & BAHAM ARK

EN İYİ SENARYO: KÖPRÜ – REZA JAMALİ

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ 2 FİLMİN:

  1. KARLI DAMLAR – HAYEDE MORADİ
  2. BEN İSMETEM – LEYLA NOVRUZİ

 

  1. BAK SETEM AKADEMİ ÖDÜLLERİ EN İYİLERİ

EN İYİ BELGESEL ÖDÜLÜ 2 FİLMİN:

  1. SÜHEYLA – GÖKHAN ÖCAL
  2. YAŞAMIN KIYISINDA – M. ALİ POYRAZ

BELGESEL DALINDA EN İYİ YÖNETMEN: KILLIT – ZEYNEP ALTAY

BELGESEL DALINDA EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ ÖDÜLÜ: VEFA – BARAN VARDAR

BELGESEL DALINDA EN İYİ SENARYO ÖDÜLÜ: SAVAŞIN KONUKLARI –  BURÇAK EVREN, MÜJGÂN TANER

BELGESEL DALINDA EN İYİ KURGU ÖDÜLÜ 2 FİLMİN:

  1. DOĞACAN AKTAŞ – AYVA GÖBEĞİ
  2. DAĞLARIN OĞLU- Y. SELİM TAŞÇIOĞLU, HACI ELMAS

BELGESEL DALINDA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: İSTERDİM – HASAN ERDOĞMUŞ

ANİMASYON DALINDA EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ: ARKHE  – BATUHAN KÖKSAL

ANİMASYON DALINDA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: ÖNYARGI – FATİH YAŞAR

KURMACA DALINDA EN İYİ KISA FİLM ÖDÜLÜ: SOKAK SİNEMASI – ÖMER FERHAT ÖZMEN

KURMACA DALINDA EN İYİ YÖNETMEN ÖDÜLÜ: MEDİ – RESUL SAKINMAZ

KURMACA DALINDA EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ ÖDÜLÜ: YERYÜZÜNDESİN – CEVAHİR ŞAHİN

KURMACA DALINDA EN İYİ SENARYO ÖDÜLÜ: AYAKKABI – SERHAT GÖNEN, ASLI BANKOĞLU

KURMACA DALINDA EN İYİ KURGU ÖDÜLÜ: YERYÜZÜNDESİN – UMUT BEŞKIRMA

KURMACA DALINDA EN İYİ KADIN OYUNCU ÖDÜLÜ:

  1. YERYÜZÜNDESİN – İPEK TÜRKTAN KAYNAK
  2. EFLİN – HİLAL ÇELEBİ

KURMACA DALINDA EN İYİ ERKEK OYUNCU ÖDÜLÜ: SOKAK SİNEMASI – CAVİT AK

KURMACA DALINDA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ:

  1. GÜL ALİ – GÖKHAN ALTUNTAŞ
  2. GÜNEY KUTBU – EMİN AKPINAR

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.