HİTİTYA:Madalyonun Sırrı Şubat’ta vizyonda!

Alman- Türk ortaklı Inka Investment Holding tarafından 5 milyon dolarlık bütçeyle finanse edilen ve Türkiye’nin İlk Türk Fantastik Çocuk Filmi olarak vizyona girmeye hazırlanan Hititya: Madalyonun Sırrı, 22 Şubat’ta sinemaseverlerle buluşuyor.

2003 yılında Tamer Zincidi ve ortakları tarafından kurulan fon şirketi Inka Investment Holding bir ilki gerçekleştirerek, ilk defa bir Türk filmine yatırım yapıyor. Bu filme yaptığı yatırımla sinema ve medya sektörüne hızlı bir giriş yapan Inka Investment, dijital baskı ve enerji yönetimi sektörlerinde de yatırımcı olarak faaliyet gösteriyor. Dağıtıcılığını Warner Bross’un yaptığı Hititya: Madalyonun Sırrı filminin 300 kopyayla Türkiye’de, Türkiye dışında ise Almanya, Hollanda ve Belçika gibi ülkelerde  de gösterime girmesi planlanıyor.


Başrollerini Emir Berke Zincidi, Nehir Çağla ve Egemen Zincidi gibi çocuk oyuncuların paylaştığı filmde; ünlü Alman oyuncu Bruno Eyron, Gürkan Uygun, Ebru Cündübeyoğlu, Serra Yılmaz, Avni Yalçın, Mustafa Uğurlu gibi sinema sektörünün önemli isimleri rol alıyor. Anadolu topraklarında geçen Hititya Mitolojisinden yola çıkılarak anlatılan hikayenin büyük bir bölümü, kültürel ve mitolojik dokusuyla büyüleyen Kapadokya’da çekildi. Hikayesini Filiz Zincidi’nin  kaleme aldığı ve Almanya’dan gelen ve 100’ün üzerinde çocuk senaryosu yazmış olan Mr. Thomas Brückner ve yetkili ekip  tarafından senaryolaştırılan hikayede arkeolog bir babanın ve özel güçlere sahip bir annenin çocukları olan Alaz, Nehir ve Yaman’ın; paralel bir evren olan Hititya’ya geçerek özel güçlere sahip olmaları ve annelerine kavuşmak için kötülükler dünyası efendisiyle savaşmaları anlatılıyor.

Türkiye’de ilk kez F65 çekimiyle ve 4K görüntüsü kullanılarak gerçekleştirilen çekimlerle çok daha net, canlı ve derin bir görüntü elde edildi.  Zengin kostüm ve aksesuar kullanımıyla dikkat çeken filmde, 750 figüran ve 35 dublör kullanıldı. 8 ay hazırlık aşaması süren Hititya: Madalyonun Sırrı filminin çekimleri 10 haftada tamamlandı. 3 seri olarak çekilmesi planlanan filmin 2.’si 3D olarak çekilecek.

Konusu, çekimleri, oyuncuları ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek olan Hititya: Madalyonun Sırrı, sadece çocukların değil büyüklerin de ilgisini çekecek.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.