İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali’nin ilk eleme sonuçları

Bu yıl 9.su düzenlenen İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali’nin ilk elemesinin sonuçları belli oldu.
Toplamda 578 filmin başvuru yaptığı festival yoğun ilgi görürken ön jüri ekibi büyük bir ilgiyle değerlendirmelerini yaptı. Ön jüri ekibi değerlendirmelerinin sonucunda Ulusal Kurmaca, Ulusal Belgesel ve Ulusal Deneysel kategorilerinden toplamda 45 filmi finale çıkardı. Uluslararası Kısa Filmler içinde ise Uluslararası Kurmaca, Uluslararası Deneysel, Uluslararası Belgesel dallarında 30 kısa film finale çıkarıldı.

Ulusal Kategoriler
Ulusal Kurmaca

  1. Altın Vuruş – Gökalp Gönen
  2. Azad – YakupTekintangaç
  3. Babaannemin CazTutkusu – Ercan Selim
  4. Büst – Hakan Hücum
  5. Çukurdaki Rüyalar – Cihan Ekiz
  6. Göç Mevsimi – Caner Baykara
  7. Guneh – Gülistan Acet
  8. Hasat Zamanı – Turan Hoste
  9. İpler-Gökçe Pehlivanoğlu
  10. Kuyu – Selamn Nacar
  11. Mavera – Vedat Oyan
  12. Sonra Uyandım – Atilla Ünsal
  13. Sonuç – Hakan Sümer
  14. Varış Noktası – Ali Rıza Bayazıt
  15. Zilan – Mehmet Mahsum Akyel

Ulusal Belgesel

  1. Ali Değil Ari Komutanım- Deniz Özden
  2. Aquadis – Kırat Yıldız
  3. Ayva Göbeği- Doğacan Aktaş
  4. Bulgur Değirmeni – Bekir Bülbül
  5. Çek Çek – Can Akbulut
  6. Dağların Oğlu –Yavuz Selim
  7. Dövme – Nagihan Çakar & Ahmet Bikiç
  8. Gözyaşı Yolu – Engin Türk Yılmaz
  9. Kinostajik –Resul Sakınmaz
  10. Lut’un Kızları-
  11. Rağmen-Emre Karapınar
  12. Siyaroni – Mevlüt Çiftçi
  13. Süheyla-Gökhan Öcal
  14. Vefa- Baran Vardar-
  15. Zamanın Ustaları- Mehmeh Emirhan Alan

Ulusal Deneysel

  1. Anahtar
  2. Arkhe- Ahmet Yaşar & Çağlar Alan
  3. Ayna- Furkan Yazgeç
  4. Deniz Feneri- Ferhat Zengin
  5. Engel- FurkanYazgeç
  6. Enkaz- Ezgi Büşra Çınar
  7. İki SalkımÜzüm- Ferhat Zengin
  8. Kemik- Volkan Güney Eker
  9. Kırıntı- Mert İnan/ Cemre Yılmaz
  10. Kuytuda- Asuman Onak
  11. Pan- Özer Kesemen
  12. SavaşBölgesi- Oğuzhan Kaya
  13. Spes- Hüseyin Baki Karataş &Ege Şirin
  14. Sürgün- Soner Sert
  15. Yaşamdaki mükemmellik –Onur Şimşek

Uluslararası Kurmaca

  1. Naked Eyed – Hugo Moura (Brazil)

    2.Mirame-Jose Luis Velazquez Menendez / Hector Herreria Martin (Spain)

    3.Yellow Symbol – Marcos AmoAparicio (Spain)

    4.Whisperer – Andrea Testini (Spain)

    5.Contempt – NourGharbi (Italy)

    6.The Great Adventure – Xavier Pijuan (Spain)

    7.Domingos – Jota Bosco (Brazil)

    8.Strangers – ByeongSeok Jang/SeongHoonBae (South Korea)

    9.Photosynthesis – Juan David MejíaVásquez (Colombia)

    10.Electric Chair – David Muñoz Velasco (Mexico)

    Uluslar arası Deneysel

    1.Boomerang – FarizaTanayeva (United States)

    2. Chocolate Darwin – PatxiExequiel Aguirre / KianaNaghshineh (Germany)

    3.La Gota- Guillermo Linares (Spain )

    4.Saga- Dominique Maury-Lasmartress (France)

    5.Noise -규웅최(South korea )

    6.Sensitive – Ut Barley Sugar (France)

    7.Inside yourself – Alessandro Brucini (Italy)

    8.Mystery Man – Vibha Singh (India)

    9.Allegory – Joeser Alvarez / ArıanaBoaventura (Brazil)

    10.Fragile – Rachel Braun (United States )

    Uluslar arası Belgesel

    1.Memories Of The Strip – Silvana Lázaro ( Mexico) 2.Worlds On Edge – Thiago B. Mendonça (Brazil)

    3.Lovely Letters – Marco Bentancor / Alejandro Rocchi (Uruguay)

    4.The Absence – Arturo Baltazar (Mexico)

    5.Hotel Cambridge Occurany – Andrea Mendonça / Leonardo Ciaccio (Brazil)

    6.This Is Joe – Francis Diaz Fontan (Spain)

    7.A New Hope – AyekoroKossou (France)

    8.56 – Marco Huertas (Spain)

    9.Galapagos – Manuel Mateo Lajarín (Spain)

    10.Carausel

    İletişim festival@inonu.edu.tr

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.