İstanbul Kısa Film Festivali’nin en iyileri…

14-21 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenen ve dünyanın çeşitli ülkelerinden programa aldığı 174  kısa film ile büyük beğeni toplayan “28. ULUSLARARASI İSTANBUL KISA FİLM FESTİVALİ” nin “ULUSAL YARIŞMA ÖDÜL TÖRENİ” 21 Aralık 2016 gecesi, yönetmenlerin ve seçkin bir izleyici topluluğunun katılımı ile gerçekleştirildi.Bu yılın seçici kurulu; Armağan Lale, (Yapımcı) Ayhan Ergürsel  (Kurgu Yönetmeni), Gizem Erdem (Oyuncu), Kaan Karsan (Sinema Yazarı) ve Nihan Belgin den (Yönetmen) oluştu.

Yapılan değerlendirme sonucu, ödül dağılımı şöyle gerçekleşti:
*EN İYİ KURMACA FİLM ÖDÜLÜ
“RODİ”Yönetmen: Emre Sert ve Gözde Yetişkin

* KURMACA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
“ASFALT”Yönetmen: Süleyman Demirel

 * EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ
“VEFA”Yönetmen: Baran Vardar

 * EN İYİ CANLANDIRMA FİLM ÖDÜLÜ
“TAVŞAN KANI”Yönetmen: Yağmur Altan

Yarışmacıların “BAŞARI PLAKETLERİ”, törende hazır bulunan seçici kurul üyeleri yanı sıra, yönetmen Biket İlhan ve sinema yazarı Cüneyt Cebenoyan tarafından sahiplerine takdim edildi.

Yönetmenliğini Alman MatthiasKobmehl’in yaptığı “Sweeper’sPride” ( Çöpçünün Gururu ) filminin gösterimi ile son bulan gecede, festival yöneticisi Hilmi Etikan, bütün zorluklara karşın festivali yaşatmak için çaba harcayacaklarını, giderek ağırlaşan ekonomik engelleri, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da sanata değer veren insanların destekleri ile aşmaya çalışacaklarını belirti. Bağımsız film festivallerinin var olabilmesinin çok önemli olduğunun altını çizdi.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.