İzmir Kısa Film Festivali 17’inci kez beyazperdeyi renklendirmeye hazırlanıyor…

İzmir’de aralıksız olarak devam eden tek sinema festivali olan İzmir Kısa Film Festivali, bu sene “Daha Çok Film – Daha Çok İzleyici” anlayışıyla yola çıkıyor. 1-6 Kasım’da düzenlenecek olan festival başvurularının yine rekor kırması bekleniyor. Geçen yıl 83 ülkeden bin 600’ün üzerinde başvuru gelmişti. Altın Kedi Ödülleri için son başvuru tarihi 2 Eylül 2016.

İzmir Kısa Film Festivali 17’inci kez Beyazperdeyi Renklendirmeye Hazırlanıyor…

Bir kent klasiği haline gelen ve binlerce İzmirlinin kış ritüeli olan Uluslararası İzmir Film Festivali’nin 17’inci kez “perde” diyebilmesi için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Sinema duayenlerinden yabancı yönetmenlere kadar sinema dünyasının yoğun ilgisiyle karşılaşan festival için başvuru heyecanı şimdiden sosyal medyayı da sardı.

Kasımda festival başkadır

1-6 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek festivalin hazırlıkları, başvuruların kabulüyle başladı. Geçen yıl 83 ülkeden bin 600’ün üzerinde film gönderilen festivale; bu yıl daha fazla başvuru bekleniyor.

400 kısa film

 Hem il merkezindeki çeşitli salonlarda hem de üniversitelerde gerçekleştirilecek gösterimlerle, 400 kısa filmi İzmirli sinemaseverlerle buluşturmayı hedefleyen festival ekibi; her yıl olduğu gibi bu yıl da ziyaretçilerine dopdolu bir sinema haftası yaşatmayı planlıyor. Film gösterimleri dışında, ünlü oyuncularla söyleşiler, duayen sinemacılarla paneller ve yetkin isimlerle atölyeler içeren geniş programıyla da kısa film konusundaki farkındalık çıtasını biraz daha yükseltiyor.

Yeni site ile kolay başvuru

Avrupa Festivalleri Derneği (EFA)’nın geçen yıl yaptığı Avrupa Festivalleri Kataloğu’nda yer alan İzmir Kısa Film Festivali, bu yıl hedefini “Daha Çok Film – Daha Çok İzleyici” olarak belirledi. Bu yıl işlemlerin daha kolay ve hızlı yapılabilmesi için sitesini de yenileyen festivale başvurular www.izmirkisafilm.org adresi üzerinden yapılabilecek.

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.