Liselerarası Kısa Film ve İyilik Temalı Senaryo Yarışması”

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı ile 2013 yılında ‘Yarının Sineması İçin’ sloganıyla yola çıkan SETEM (Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği) ve SETEM Akademi Derneği tarafından düzenlenen “Liselerarası Kısa Film ve İyilik Temalı Senaryo Yarışması” için start verildi.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na geçtiğimiz yıl sinema eğitimleriyle destek vermeye başlayan SETEM Akademi; bir yıl boyunca 60 Koruncuğa oyunculuk, senaryo yazarlığı, kameramanlık, ışık asistanlığı ve makyözlük dallarında eğitim verdi ve Koruncuklar yıl sonunda eğitim sertifikalarını aldı.

Bu yıl da SETEM Akademi yine Koruncuk Vakfı işbirliğiyle “Liselerarası Kısa Film ve İyilik Temalı Senaryo Yarışması”düzenliyor. Tüm lise öğrencilerine açık olan yarışmaya 12 dakikayı aşmayan kurmaca filmler katılabilecek. Aday olacak kısa filmler istenen temaya göre çekilebilecek. Kısa Film senaryo yarışması başvuruları ise“iyilik” temalı olacaktır. Yarışmaya katılan filmler ve kısa film senaryoları  sektörün profesyonelleri tarafından oluşturulacak jüri tarafından oylanacak ve Haziran ayı içerisinde yapılacak ödül töreni ile duyurulacak.

Yarışma için adaylar 23 Mayıs 2016 Pazartesi gününe kadar internet üzerinden yükleme yaparak başvuruda bulunabilecek. Ayrıntılı bilgi ve başvuru katılım koşulları  www.setemakademi.com veya www.koruncuk.org adresinden edinilebilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.