Ölümsüz Yazar Agatha Christie’den Bir Klasik Daha!

PARKER PYNE

 

Altın Kitaplar okuyucuyu Agatha Christie eserleri ile buluşturmaya devam ediyor! Ölümsüz yazar Agatha Christie’nin 1934 yılında kaleme aldığı Parker Pyne İz Üzerinde kitabı Türkçe çevirisi ile raflardaki yerini aldı!

Agatha Christie’nin ince zekâsı ile okuyucuyu büyülediği Parker Pyne İz Üzerinde “kalp uzmanı” Parker Pyne’ın izini sürdüğü 12 hikâyeden oluşuyor. İlk altı hikâyede Parker Pyne’ın çözümlediği “mutsuzluk” vakalarını okuduğumuz kitabın ikinci yarısında ise Parker Pyne’ın çıktığı yolculuk sırasında karşılaştığı olayların içinde buluyoruz kendimizi.

MUTSUZ MUSUNUZ? EĞER ÖYLE İSE BAY PARKER PYNE’A BAŞVURUN
Richmond Caddes-17 Numara

Bu spot “kalp uzmanı” Bay Parker Pyne’a aittir ve sabah gazetelerinin ilan sayfalarında yayımlanır. Ve bu ilanı gören pek çok kişinin hayatı bir anda değişir. Hayatlarının bir noktasında umutlarını yitirip çaresizliğe düşen insanlar, telaş ve şaşkınlık içerisinde Parker Pyne’ın ofisine koşarlar.

Parker Pyne, kendini “kalp uzmanı” olarak tanımlar ve deneyimlerini insanları mutlu etmek için kullanır. Peki, nasıl mı?

Güçlü içgüdüleri, insan doğasını iyi bilmesi ve yetenekli yardımcılarıyla Bay Pyne, gerçek bir sihirbaz gibi umutsuzların düşlerini gerçekleştirmeye çalışır; kurguladığı aldatmaca ve manipülasyon dolu olaylar onun tedavisinin bir parçasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.