Otisabi TV Dizisi Oluyor!

TV’mizin alıcı ayarlarıyla oynamasak mı acaba? Tuhaf şeyler oluyor… Star, Galip Tekin’in “Acayip Hikayeler”ini çekiyor, “Kült Türk Filmleri” kuşağı yayınlıyor diye sevinirken şimdi de Otisabi TV dizisi olup D-Smart Sinema TV ve Daily Motion üzerinden yayınlanacak. Şükür diyelim! Nihayet TV evde kalmış ablalarla bütün çocukları evlendirmiş Annelerin hakimiyet alanı olmaktan çıkacak!

Murat Tolga Şen 

Otisabi’nin ilk fragmanı yayınlandı. Fragmandan anladığımız kadarıyla epey sadık bir uyarlama… Cinsellik dozunu anlamak içinse mecburen ilk bölümü bekleyeceğiz. TV’de Öteki Sinema üzerinden duyurabileceğimiz şeylerin yayınlandığına inanmak mümkün değil, bu bir rüya olmalı… Böyle devam!

Yılmaz Aslantürk’ün 1990′larda Pişmiş Kelle adlı mizah dergisinde çizmeye başladığı karakter. Uzun favorileri, pardösüsü ile 1950′li yılların atmosferini yansıtmaktadır. İlk öykülerde bir üniversite öğrencisinin bekar evinde yaşananlar anlatılırken, arka planda İstanbul’da yaşamanın zorlukları görülürdü.

Otisabi
Otisabi, büyük şehirde ayakta kalmak için küçük entrikalara başvurur ve her seferinde kârlı çıkar. Sonraki dönem Otisabi öykülerinde kadın-erkek arasındaki ilişkileri ağır basar. Yeni bir kadınla tanışması ve nihai amacına ulaşmak için çevirdiği numaraları ve bazı kadınların bunları hak ettiğini göstererek okuyucuların yanında olmasını sağlar. Ya da bir kadından ayrılmanın zorluğunu gösterir ve Otisabi’nin yine başarılı olmaması için bir neden yoktur. Çünkü kadınların ne istediğini ya da istemediğini bilir ve planlarını ona göre yapar, uygular. 2007 yılından beri ise Uykusuz adlı mizah dergisinin en arka sayfasında çıkmaktadır. (wikipedi)

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.