‘Sağlıklı Fikirler’ senaryo yarışması

leaf texture; Shutterstock ID 312642977

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) , İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteği ve Yeşilay işbirliğiyle “Sağlıklı Fikirler” senaryo yarışması düzenliyor.

Tütün, alkol, uyuşturucu madde ve teknoloji bağımlılıklarına yönelik bilinçlendirme ve farkındalık uyandırmayı amaçlayan senaryo yarışmasında her kategoriden ayrı ayrı ilk üç seçilecek. Yarışma sonunda dereceye giren senaryoların SETEM tarafından çekimleri yapılacak. İSTKA tarafından desteklenen Sağlıklı Fikirler projesi Yeşilay işbirliği ve danışmanlığıyla gerçekleşiyor.

Başvuruların 15 Ocak 2016 tarihinde başlayıp 31 Mart 2016 tarihinde sona ereceği senaryo yarışmasında senaryolardan, profesyonel jüri tarafından yarışma konusuna uygun olarak en etkili ve özgün hikayeye sahip, prodüksiyon açısından uygulanabilecek özellikte toplamda 12 adet seçilecek.

Değerlendirme sonuçları 2 Mayıs 2016 günü www.setem.org.tr ve www.setemakademi.com sitesinde ilan edilecek. Dereceye girenlere ayrıca telefon ve e-posta ile bilgi verilecek. Başvuru koşullarının ve ayrıntılı bilgilerin www.setem.org.tr ve www.setemakademi.com adresinde yer aldığı yarışmada tüm kategorilerde ilk üçe girecek esere verilecek olan telifler ise şu şekilde; birincilere 3.000 TL, ikincilere 2.000 TL, üçüncülere ise 1.000 TL.

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.