Uluslararası Eskişehir Film Festivali 2012

Filmleri yapanlar değil, bu kez filmler üzerine düşünen, araştıran ve yazanlar ödüllendiriliyor!.. Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali’nin, altıncı kez “Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri” adı altında açtığı yarışmasında “En iyi Sinema Kitabına 5.000 TL”, “En iyi Sinema Makalesine 3.000 TL” ödül verilecek. “TV’de Yayınlanan En İyi Sinema Programı” ve “En İyi Sinema Dergisi” kategorilerinde ödül kazananlara plaket verilecek. 

Yarışmanın amacı, Türkiye’de sinema kültürünün gelişmesine, sinemanın düşünsel boyutunun zenginleşmesine katkıda bulunmak. Yarışmanın Seçici Kurulu, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Gürgen, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç Dr. N. Aysun Yüksel, Yapımcı ve Sinema yazarı Leyla Özalp, SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) Başkanı Tunca Arslan, Sinema Yazarı Alper Turgut’tan oluşmakta…

Kitap ve Makale başvuruları, “Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri Yarışması” Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Yunus Emre Kampüsü Eskişehir adresine 6 kopya olarak gönderilecektir. TV Sinema Programları aynı adrese 6 adet DVD kopya gönderecekler. Dergiler ise internet adreslerini dygergn@gmail.com ‘a gönderecekler.

Yarışma için son başvuru tarihi 20 Mart 2012’dir. Ödüller Uluslararası Eskişehir Film Festivali’nin açılış gecesi olan 2 Mayıs 2012 tarihinde sahiplerine verilecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Read more: http://www.otekisinema.com/uluslararasi-eskisehir-film-festivali-2012/#ixzz1lR7RbEuf

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.