Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ikinci yılına hazırlanıyor…

2. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, zengin film seçkisi ve kapsamlı akademik programıyla, izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından, Başakşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen adalet, sinema ilişkisini ilk kez çok kapsamlı bir kültürel etkinlikle gündeme getirmeyi hedefleyen Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin ikincisi 27 Eylül- 4 Ekim 2012 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

Geçen yıl “Darbeler” olan festivalin bu yılki teması, toplumumuzda ve dünyada en önemli sorunlardan biri olması nedeniyle, “Kadına Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık” olarak belirlendi.

Festivalde geçtiğimiz yıldan farklı olarak bu yıl iki yarışma öne çıkıyor:

“Suç ve Ceza” konseptine uygun temalı filmlerin katılabileceği  “Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması”ndaEn İyi Film” 20.000 Amerikan Doları para ödülü ile Altın Terazi ödülünün sahibi olacak.

Festival kapsamında, “kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık” konularını işleyen filmlerin katılabileceği “Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması”nda En İyi Film”  6.000 Amerikan Doları para ödülü ile Altın Terazi ödülünün sahibi olacak.

İstanbul’un kültür-sanat ve akademik yaşamına yeni bir soluk katan festival kapsamında bu yıl da paneller, söyleşiler, atölyeler, sergiler ve ünlü sinemacıların deneyimlerini aktaracakları sinema seminerleri düzenlenecek.

Film gösterimleri ve festival etkinliklerinin gerçekleşeceği mekânlar ise şöyle: İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Beyoğlu ve Nişantaşı.

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali

Ayrıntılı bilgi için: www.uscff.com

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.