Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali kısa filmlerinizi bekliyor

scales of justice

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen; adalet, sinema ilişkisini çok kapsamlı bir kültürel etkinlikle gündeme getirmeyi hedefleyen Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin üçüncüsü 13 – 19 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşiyor.

Geçen yıl “Kadına Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık” olan festivalin bu yılki teması, toplumumuzda ve dünyada en önemli sorunlardan biri olması nedeniyle, “Suça Sürüklenen Çocuklar” olarak belirlendi.

Bu kapsamda, suça sürüklenen çocukların yargılama aşamasında maruz kaldığı psikolojik açıdan tahrip edici süreç ile bu çocuklara uygulanan yaptırımların çocuklar üzerinde bırakabileceği daimi etkileri önem arz etmektedir. Rehabilitasyondan uzak olan bu süreç suça sürüklenen çocukları topluma kazandırabilmekte midir?

Ana tema ile bağlantılı kısa filmlerin katılabileceği  “Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması” , 01 Ocak 2012 tarihinden sonra çekilmiş tüm kısa filmleri bekliyor.

Başvuruda bulunacak katılımcıların, internet sitesindeki başvuru formunu doldurarak, ön izleme kopyalarını en geç 15 Temmuz 2013 tarihine kadar festival merkezine ulaştırması gerekiyor.

Yarışma kapsamında oluşturulacak jüri kurulu tarafından belirlenecek en iyi kısa filme 6.000 USD / Amerikan Doları para ödülü veriliyor.

Başvuru Formu ve Ayrıntılı Bilgi için: www.icapff.com

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.