Üniversiteler arası film yarışmasına hazır mısın?

Karşıyaka Soroptimist Kulübü tarafından ilk kez düzenlenecek olan, “OLDU, OLUYOR ,OLMASIN !!!” temalı kısa film yarışması, üniversite öğrencilerini şiddete karşı farkındalık yaratmaya davet ediyor.

Üniversitelerin Güzel Sanatlar, İletişim gibi fakültelerinde öğrenim gören, sanatla ilgilenen tüm öğrencilerin davetli olduğu “OLDU, OLUYOR ,OLMASIN !!!” temalı kısa film yarışması, en önemli toplumsal sorunlardan birisi olan kadına yönelik şiddetin olumsuz sonuçları konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda aile ve toplum içinde kadın haklarının korunmasını ve kadınların ve toplumun geleceğine katkı sağlamayı amaçlayan yarışma, sinemasever öğrencileri toplumsal duyarlılığın ışığında sanat yapmaya çağırıyor.

20 dakikadan uzun olmayan, kurmaca, canlandırma, deneysel ve belgesel türünde filmlerin, başvuru koşulları gereğince daha önce herhangi bir yerde ödül almamış ve yayımlanmamış olması gerekiyor. Kısa filmlerin, yarışmanın teması “OLDU, OLUYOR ,OLMASIN !!!” bağlamında, şiddetin olumsuz sonuçları karşısında toplumu bilinçlendirmeyi konu almaları bekleniyor. Yarışmada birinciye 5,000 TL, ikinciye 3,500 TL, üçüncüye ise 2,000 TL para ödülü verilecek ve filmlerin değerlendirmesi, önümüzdeki günlerde Karşıyaka Soroptimist Kulübü’nün web sitesinde  de yayınlanacak olan yarışmanın değerlendirmesi Banu Bozdemir, Leman Dorsay, Leyla Özalp, Serpil Salaçin’in yer aldığı beş kişilik seçici kurul tarafından yapılacak.

Uluslararası Soroptimist Avrupa Federasyonu’nun Eylem Fonu’ndan (SIE 2014-Action Fund) destek alınarak gerçekleştirilen üniversiteler arası kısa film yarışmasına son başvuru tarihi 30 Ekim 2015.  Sonuçlar ise 25 Kasım 2015’te açıklanacak. Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru koşulları içinwww.soroptimistkarsiyaka.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

1 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.