Yerli yazar olmak iyidir!


İlanımızı hazırlatıp ‘yerli yazar’ olmaya vurgu yapan yayınevime öncelikle teşekkür ediyorum… 2007’de sinema yazarlığıma bir de çocuk kitapları yazarları vasfımı eklediğimde aslında o kadar fazla yerli yazar yoktu ortada  çocuk kitabı yazan. Daha çok yabancı yazarların kitapları vardı. Özel okulların yazarlarla buluşma gerçekleştirmelerinin yerli yazarların önünü açtığını düşünüyorum.

Her sene yüzlerce  hatta binlerce çocukla buluşuyorum. Anaokulundan beşinci sınıfa kadar çeşitli yaş aralıklarındaki çocuklara kitap okumanın, okuduğunu anlamanın ve en önemlisi de kitaplarımın ana teması olan ‘çevreyi sevmek’ olduğunu anlatıyorum. Bıkmadan, yılmadan yorulmadan. Hatta onların gözlerindeki ışıltılara takılarak…

Çok güzel bir duygu, çocuklar için yazmak, çocukça yazmak ve yerli yazar olmak, evrensel değerlere ulaşmak! Bir anne yanıma gelip oğlum – kızım sizin sayenizde etrafa hiç çöp atmıyor, suyu boşa akıtmıyor artık dediğinde gerçekten mutlu oluyorum, iyi ki kitap yazıyorum ve çocuklara ulaşıyorum diyorum… Yerli yazar olmak iyidir! 16 kitaplı bir yerli yazar olmak çok daha iyidir!

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.