1.Alanya Kristal Kale Uluslararası Film Festivali 24 Haziran’da başlıyor.

Akdeniz’in önemli turizm merkezlerinden Alanya, yeni bir uluslararası film festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 24-30 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılacak olan festival, İstanbul Sinema Geliştirme ve Tanıtma Derneği (SİNEGED)’in öncülüğünde organize ediliyor.

Bu yılki konseptini “Dostluk Kazansın” olarak belirleyen 1.  ALANYA  “KRİSTAL KALE” ULUSLARARASI  FİLM FESTİVALi’nde; Almanya, Bulgaristan, Hollanda, Danimarka, Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakistan, Azerbaycan ve Türkiye’den dostluk ve dayanışma duygusunu konu alan sinema filmleri gösterilecek ve sinemanın değerli isimleri festival çerçevesinde ağırlanıyor olacaktır.

Ayrıca “Türkiye ve Merkezi Asya Ülkeleri Sinema İşbirlikleri” başlıklı bir “Yuvarlak Masa” toplantısı düzenlenerek; sinema sektörümüzün gelişmesi, tanıtılması ve yeni pazarlara açılmasının yöntemlerinin konu edileceği bir de panel düzenlenecektir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün destekleri ve Alanya Belediyesi, ALTAV, ALTİD VE ALTSO gibi kurumların katkılarıyla gerçekleşecek İFF Alanya’ya  davet edilen çok sayıda yabancı sanatçı ve yapımcılar Türkiye’nin turizm incisi Alanya’nın muhteşem doğası içerisinde ülkeler ve uluslar için kardeşlik ve barış mesajlarını tüm dünyaya yayacaklar.

Festivalin sunuculuğunu Ukraynalı  ünlü sanatçı Olga Sumskaya , oyuncu Hakan Türkşen ve  gazeteci  ve Tv program sunucusu  Funda Karayel yapacak.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.