1 Mayıs 1977 film oluyor!

İlk filmi “Nefes: Vatan Sağolsun” ile 2,5 milyona yakın seyirciye ulaşan yönetmen Levent Semerci’nin, hazırlıkları Nisan’dan bu yana süren ikinci filmi “AYHAN HANIM” 2011’de seyirci ile buluşacak.

Film, yakın tarihimize damgasını vuran 12 Eylül 1980 darbesi ile başlayıp 1990’lara uzanan bir süreci, bu süreçten en ağır şekilde etkilenmiş, apolitik bir kadın olan Ayhan Hanım’ı resmederek, onun ve 10 yaşındaki oğlunun gözünden anlatarak, yoğun bir politik dönemi, politik olmayan bir gözden sunuyor.
Ayhan Hanım’ın tek dileği oğullarının okuması ve güzel bir aile kurmasıdır fakat bu trajik süreç ile birlikte oğullarının teker teker evi terketmesine şahit olur. Ayhan Hanım için artık kısacık ömründe mücadelesini vereceği tek şey vardır: Oğullarının eve dönmesini sağlamak.

Yapım aşamasıyla da dikkatleri çeken film İstanbul’da belirlenmiş birkaç mekanda ve Eskişehir’de kurulan stüdyolarda çekilecek. 1 Mayıs 1977 sahnesiyle açılan filmin bu sahnesi için Eskişehir’de 20.000 metrekarelik bir alana Taksim Meydanı birebir inşa ediliyor.

“Ayhan Hanım”, 2 Aralık 2011’de Tiglon dağıtımıyla tüm Türkiye’de vizyona girecek!

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.