12. Alanya Belgesel Film Festivali başlıyor…

Untitled-1

Alanya Sinema Kültür Sanat ve Tanıtım Derneği’nin düzenlediği Belgesel Film Festivali için geri sayım başladı… Bu sene 12. si düzenlenecek olan festival Alanya Belediyesi, Belgesel Sinemacılar Birliği, Okan Üniversitesi, Altın Safran Belgesel Film Festivali ve Selçuk Üniversitesi’nin işbirliği ile 06 Mayıs-11 Mayıs tarihleri arasında Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Festival’de yerli yabancı olmak üzere toplam 32 film sinemaseverlerle buluşacak.

Bu sene festival programında film gösterimleri dışında Soner Yalçın ve Işıl Özgentürk’ün  katılacağı iki söyleşi de bulunmakta. 08 Mayıs Çarşamba günü saat 17.00 de Soner Yalçın’ın “ Menekşe’den Önce “ filmi ardından Yalçın ile söyleşi yapılacak.

Untitled-1

10 Mayıs Cuma günü de Işıl Özgentürk’ün “Dürbünümde binbir İstanbul,  Rüzgâra söylenmiştir ve Yesemek “ adlı filmlerin gösterimleri ardından Sayın Özgentürk ile “Yaşamda ve Sinema da kadının konumu “başlıklı bir söyleşi gerçekleşecek.

Ayrıca festival kapsamında filmleri bulunan Armağan Pekkaya ve Serdar Güven’ de  filmleri ardından sinemaseverlerle bir araya gelecek…

Film gösterimleri Alanya Kültür Merkezi’nde 06 Mayıs saat 14.00 den itibaren ücretsiz, Türkçe alt yazılı olarak gerçekleşecek.12.Alanya Belgesel Film Festivali 11 Mayıs Cumartesi günü sona erecek.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.