20 Dakika’da neler olur!

tugba-büyüküstün

Gizemlerle başladı 20 Dakika… Bu kadar çok sevgiden bir felaket çıkacağını bangır bangır belli eden dizi, her dakikasında düşünceden düşünceye attı bizi. Bunu yapması iyi elbette ama dizi ‘derin devlet’ çağrışımları yapıyor pek fena halde. Ülke için önemli birini bıçaklayan önemsiz bir kadın Melek.

Banu Bozdemir

Arada gösterilen görüntüler kadından da süphelendiriyor, başındaki görüntüler kocadan da! Polis memuru Fırat Çelik’in eve baskın yaptığı sahneler. Artık biz de öyle mi alınıyor insanlar gözaltına. Çok  Amerikanvari buldum, nerde kapıda akıllı uslu bekleyip ‘ifadenizi almak için sizi karakolda misafir edeceğiz’ durumları, nerede dinlemeden etmeden göz altına alma durumları.

1070559-tuba20dakika2

Melek’e yapılan göndermeler onun bir potansiyeli olacağı gizemini yaratmaya çalışıyor bize. Ya yalan söylüyor durumu var ya da Melek hasta! Ali uyarlandığı film The Next Three Days’e göre ilerleyecekse ki, hemen başında saptı o yoldan, filmin en masum karakteri. Yani bir öğretmenden bir manyak yaratacak bir sistem eleştirisi olacak gibi ama bakalım!

İlker Aksum her zamanki gibi iyi oynuyor, rolüne tam anlamıyla adapte olmuş. Bu arada 20 Dakika lafı dizinin her yerinde bir şekilde devreye giriyor ve 20 Dakika’nın anlam ve önemi gözümüze fazlasıyla sokuluyor. Şimdi uyarlanan iki filmi izleyince, zaten dizinin sonunu baştan bilince ne bileyim tüm o acılar pek yavan duruyor ya. Yani diziye pek adapte olamadım…

Bir de film 20 dakikanın anlamını verircesine hızlıca oldubittiye getirdi olayı. Eski Belediye Başkanı’nın hıncını pek ortada bıraktı ve bizim öğretmen pek hızlı bir biçimde karısını içeriden çıkarma kafasına girdi. Sanki filmle başa baş gidiyoruz. Bakalım adamın giderek psikopatlaşması süreci keyifli olabilir. Ama mutlu aile sendromunu gözümüzden biraz uzak tutun, gerçekliği zedeliyor!

Tuba Büyüküstün Melek adıyla, yüzüyle, dokusuyla her şeyiyle suçsuz kadın kıvamına cuk oturmuş ama hiç belli olmaz, filmin orijinaline pek sadık kalmayacağının izlenimini veren dizi Melek’ten hakiki bir katil yaratabilir! Yani ters köşeler bekliyorum diziden. İlk bölüm beklentimi karşılamadı, bu kadar beklemeye değmedi bence… Umarım ileriki bölümler de toparlar…

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.