24. Adana Film Festivali’nde Akdeniz Ötesi filmleri

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve ülkemizin en önemli uluslararası sinema festivallerinden olan Adana Film Festivali’nde Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin filmleri Akdeniz Ötesi Bölümünde buluşacak. Bu bölümdeFilistin, İtalya, Fas ve Tunus’tan toplam dört film Türkiye prömiyerini yapacak.

Filistinli Yönetmen RaedAndoni’nin yönettiği, 2017 Berlin Film Festivali’nde En İyi Belgesel Ödülünü kazanan GhostHunting’de Moskobiya’nın Ramallah’taki kıyımını yeniden kurguluyor.

2017 Cannes Film Festivali’nden iki sene önce Mustang’inde aldığı LabelEuropa Cinemas ödülü ile dönen,Yönetmen Jonas Carpignano’nun iddalı filmi A Ciambra’da genç bir çingenenin gözünden İtalyan mahalle yaşamı anlatılıyor.

2017 Berlin Film Festivali’nde çok beğenilen Yönetmen Hicram Lasri’nin eleştirel filmi Headbang Lullaby Fas sinemasını temsilen Adana’da gösteriliyor.

2017 Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış Bölümünde gösterilip tartışma yaratan, KhaledWalid Barsaoui ve Kaouther Ben Hania’nın yönettiği Beautyand the Dogs filmi Akdeniz Ötesi bölümündeki son film olarak Adana izleyicisiyle buluşacak.

 

 

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.