3. Los Angeles Türk Film Festivali Başlıyor!

Festival’in sinemaseverler için, uzun metrajlı film sürprizleri belli oldu… Geçtiğimiz yıl YILMAZ ERDOĞAN imzalı “ KELEBEĞİN RÜYASI” adlı filmle açılış yapan Festival’in bu yılki açılış filmi belli oldu. Yerli ve yabancı basından büyük ilgi gören Festival’in açılışı; ERCAN KESAL ve AYÇA DAMGACI’nın başrolünü paylaştıkları, yönetmen koltuğunda ise, MAHMUT FAZIL COŞKUN’un yer aldığı bol ödüllü bir film olan YOZGAT BLUES ile yapılacak.

Dramatik komedi türünde bir film olan YOZGAT BLUES’la start verilecek olan Festival’de, sırasıyla MERYEM, GÖZÜMÜN NURU, SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ, DEVİR ve ŞARKI SÖYLEYEN KADINLAR filmleri sinemaseverlerle buluşacak.

 Bu yıl 3. sü düzenlenen LOS ANGELES TÜRK FİLM FESTİVALİ’NİN yönetmen konukları arasında DERVİŞ ZAİM, ATALAY TAŞDİKEN, HAKKI KURTULUŞ, MELİK SARAÇOĞLU, MAHMUT FAZIL COŞKUN ve REHA ERDEM yer alıyor. Sunuculuğunu ünlü oyuncu  METE HOROZOĞLU’nun üstlendiği Festival’in danışman kurulunda iseSemih KAPLANOĞLU, Barbara BOYLE, Belçim BİLGİN, Kathy SMITH, Alin TAŞÇIYAN, Elvis MITCHELL ve Rahman ALTIN bulunuyor.

YARIŞACAK KISA FİLM TOPLU AFİŞLER siyah-beyaz

LOS ANGELES TÜRK FİLM FESTİVALİ ‘nin kısa film yarışmasında yarışacak filmler belli oldu.

Genç sinemacıların merakla bekledikleri LOS ANGELES TÜRK FİLM FESTİVALİ sonunda ön elemeleri geçen filmleri Şubat 2014’ün ilk haftasında açıkladı. Yarışmaya başvuran ve 201 film arasından seçilen10 kısa filmin yönetmenleri, Festival boyunca Los Angeles’ta misafir edilecekler. Yarışmacılar Mart ayında filmlerini Hollywood’un tarihi sineması EGYPTIAN THEATER’da sergileme imkanı bulacaklar.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.