3. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

Bu sene ilk kez Ön Jüri Özel Ödülü olarak 1000 TL para ödülünün verileceği festivalin son başvuru tarihi 10 Ağustos…. 

2014 yılında “Bu Festival Marmaris’in Marmaris Hepimizin” sloganıyla yola çıkan, tamamen gönüllülük esasına dayanan ve 2016 yılında Ediz Hun’un onur konuğu olduğu ve 418 film başvurusu alarak adını başarılı bir şekilde duyuran Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali bu yıl Ekim ayında üçüncü kez konuklarını ağırlayacak.

ULUSAL YARIŞMA DALINDA ADAYLAR BEKLENİYOR

 Uluslararası ve Ulusal olmak üzere iki ana bölümden oluşan festivalin Uluslararası kısa film bölümünde sadece film gösterimleri yer alacak ve uluslararası dalda yarışma yapılmayacak. Ulusal bölümde ise kurmaca, belgesel, canlandırma/animasyon ve deneysel filmler izlenip içlerinden gösterim programına ve yarışmaya katılacak filmler belirlenerek  daha sonra ana jüri ve halk  jürisi tarafından her dalın en iyilerine ödül verilecek. Liselerarası Ulusal kısa film yarışma bölümündeki filmler için ayrı değerlendirme yapılmayacak.

Festivalde yarışmaya katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 10 Ağustos. Festival şartnamesi, katılım şartları, başvuru işlemleri ve diğer konularda daha ayrıntılı bilgiye www.marmarisfilmfest.com adresinden ulaşılabilir.

MarmariSANart” topluluğunun bir projesi olan ve sanatı geniş kitlelere ulaştırmayı, alternatif turizme zemin oluşturmayı, yerli ve yabancı genç yönetmenlerin çalışmalarını seyirciyle buluşturmayı amaçlayan festivalde film gösterimlerinin yanı sıra söyleşi, panel ve atölye çalışmaları gibi etkinliklerde davetli yönetmen, oyuncu, akademisyen ve sinema emekçileri sinema sanatı ve sektörü üzerine deneyimlerini  izleyicilerle paylaşacak.

  1. YILINDA FESTİVALDEKİ YENİLİKLER

Bu sene bölge halkını festivale ortak etmek amacıyla ilk kez bir halk jürisi belirlenecek.Halk Jürisi Ödülünü kazanan filmin yönetmeninin bir sonraki filminin yapımcılığı Koz Yapım tarafından sağlanacak.Ayrıca bu sene festivalde  ilk kez Ön jüri Özel Ödülü  verilecek.

Festival Başkanlığını Şeref ÖZTÜRK‘ün üstlendiği organizasyonda, 3. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Danışma Kurulu SinemaProf. Bülent ÖZKAM, Gazeteci, Yapımcı ve Televizyoncu Gürkan HACIR, Yönetmen Engin AYÇA, Tiyatro ve Sinema Oyuncusu Gülsen TUNCER,  Yapımcı Özlem KÜSKÜ, Yönetmen Jale İNCEKOL, Kameraman Filiz ÇAKMAK’tan oluşuyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.