3. Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali’ne başvurular başladı

5-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 3. Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali’nin son başvuru tarihi 27 mart 2015 olarak belirlendi

Uluslararası teması Filistin olarak belirlendi. Festival boyunca Filistin’den sinema sanatçıları ve yönetmenler katılıp film gösterimleri ve söyleşiler yapacaklar.

Festivalin ulusal kısmında ise altı uzun metrajlı film gösterimi yapılacaktır. Altın Çınar Film Festivali’nin yarışma bölümü 3 daldan oluşmaktadır. Kısa film, belgesel film ve bu sene açılan festivalimize renk katacağını düşündüğümüz animasyon dalından oluşmaktadır. Yarışma kısmında toplamda 30 bin  ödül dağıtılacaktır.

Festivalimizin Sinemanın Çınarları bölümünde ise Yeşilçam’dan 3 oyuncumuza yaşam boyu onur ödülü verilecektir.

Kayseri Altın Çınar Film Festivali’nin en önemli özelliği ise seçici kurulların ve ön eleme jürilerinin festival öncesinde açıklanmış olması ve kurulların yaptığı söyleşilerle tarafsızlık ilkesinin uygulanmasıdır.

Festivalimizin destekçileri Kayseri Valiliği önderliğinde diğer devlet kurumları ve özel teşebbüslerdir.

Yücel Çakmaklı Film Atölyesi ve Anadolu Sinemacılar Derneği tarafından organize edilen Kayseri Altın Çınar Film Festivali mayıs ayında sinema dolu günler yaşatacaktır.

Festival Ofisi – Yücel Çakmaklı Film Atölyesi

Adres:Kiçiköy mah. Ali saip Paşa sok.No:18 Talas/KAYSERİ

Tel: 0352 437 70 10

Web: www.altincinarfestivali.org

Mail: info@altincinarfestivali.org

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.