5. İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali


Türk Sineması’na destek sağlamak, yaratıcı isimlerin ülkemiz sinema sektörüne tanıtılmasına ve İnönü Üniversitesi öğrencilerinin sanatsal duyarlılıklarının geliştirilmesine katkıda bulunabilmek amacıyla düzenlenen İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, bu sene 7-10 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

 İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivalinde bu yıl kurmaca ve belgesel kategorilerinin yanı sıra deneysel kategorisi de yer alıyor. En iyi  kurmaca filme 3.000 TL, en iyi belgesel filme 3.000 TL ve en iyi deneysel filme 3.000 TL olmak üzere üç kategoride ödül verilecektir.

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan ve artık gelenekselleşen Festival’de, yarışmalı bölümün yanı sıra, dünya sinemasından kısa film örnekleri, atölye çalışmaları ve yönetmenlerle söyleşiler de yer alacak.

Festivalin yarışma bölümüne son bir yıl içinde yapılmış, 15 dakikadan uzun olmayan kısa filmler, deneysel filmler ve  30 dakikadan uzun olmayan belgeseller  başvurabilecek, son başvuru ve film kopyalarının teslim tarihi ise 25 Mart 2012.

Her sene büyük coşkuyla karşılanan ve daha yolun başında olmasına rağmen, heyecanla beklenen bir Festival hüviyetine bürünen İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, yarışmacılarını, katılımcılarını ve sinemaseverlerini bekliyor.

Ayrıntılı bilgi http://festival.inonu.edu.tr adresinden edinilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.