5. Uluslararası Van Gölü Film Festivali 28 Ekim’de başlıyor…

Bajar Kültür Sanat Danışmanlığı’nın düzenleyeceği bağımsız ve sürdürülebilir etkinlik olan, 5. Uluslararası Van Gölü Film Festivali / İnci Kefali (Darekh) Sinema Ödülleri ’’Nefes – Retrospektif / Geriye Bakış”ana temasıyla bu yıl 28 Ekim – 01 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşecek. Bu senenin konuk ülkesi Rusya! 

Sinemayla,‘’İyi Haberler De Duymak…’’sloganıyla gerçekleştirilecek olan 5. Uluslararası Van Gölü Film Festivali iyi haberleriyle geliyor…Birikimlerin farkında olarak, bu yılın ana tema ve konsepti ‘’Nefes – Retrospektif / Geriye Bakış” olarak belirlenmiş bulunuyor.

Bu yılın sloganı ise; ‘’iyihaberlerdeduymak…’’

Konuk ülkeyiRusya olarak belirlediğimiz5. Uluslararası Van Gölü Film Festivalinde dört yılın retrospektif seçkisinin yanında Rus klasik filmlerinden bir seçki ve yeni çekilmiş belgesel ve sinema filmlerinden başvuru eserler yer alacak.

Festivalin dört yıllık arşiviRetrospektif sergi olarak sunulacak.

Bu girişim ve tema; Halkın sanatsal sağduyusunun, kültürel yaşamın korunması ve zenginleşmesi amacıyla, etkinliklerle farkındalık yaratmak isteği olarak da görülebilir.

BAŞVURULAR BAŞLADI …!

Filmlerin Başvuru Tarihleri 12 Ağustos – 08 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak …

Uluslararası Van Gölü Film Festivali / İnci Kefali Sinema Ödülleri” Uzun Metraj Sinema Filmi ve Belgesel Film Yarışmasına katılmak isteyen yapımcılar ve yönetmenler resmi önkayıt başvurularını, www.vangolufilmfest.org adresinden başvuru formu ve yönetmeliği indirerek info@vangolufilmfest.org e- mail olarak göndererek gerçekleştirebilirler.

Başvurular en geç 08 Eylül 2016 tarihine kadar  VENGO FİLM,Cihangir Mahallesi Kazancı Yokuşu Sokak No: 26 Daire: 3 Beyoğlu / İstanbuladresine  yapılmalıdır.

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.