2.Koruncuklar İçin B.A.K Liselerarası Senaryo ve Kısa Film Yarışması

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı ile ‘Yarının Sineması İçin’ sloganıyla yola çıkan SETEM (Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği) tarafından düzenlenen “2.Koruncuklar İçin B.A.K Liselerarası Senaryo ve Kısa Film Yarışması” için start verildi.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na geçtiğimiz yıl sinema eğitimleriyle destek vermeye başlayan SETEM; bir yıl boyunca 60 Koruncuğa oyunculuk, senaryo yazarlığı, kameramanlık, ışık asistanlığı ve makyözlük dallarında eğitim verdi ve Koruncuklar yıl sonunda eğitim sertifikalarını aldı.

Bu yıl da SETEM yine Koruncuk Vakfı işbirliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nınkatkılarıyla“2.Koruncuklar İçin B.A.K Liselerarası Senaryo ve Kısa Film Yarışması”düzenleniyor. Tüm lise öğrencilerine açık olan yarışmaya 30 dakikayı aşmayan kurmaca filmler katılabilecek. Aday olacak kısa filmlerde tema sınırlaması yoktur. Senaryolar ise “mülteci çocuklar” temalı olacaktır. Belirlenen filmler sektörün profesyonelleri tarafından oluşturulacak jüri tarafından oylanacak ve Aralık ayı içerisinde yapılacak ödül töreni ile duyurulacak.

Yarışma için adaylar 11Aralık 2016 Pazar gününe kadar internet üzerinden başvuruda bulunabilecek. Ayrıntılı bilgi ve başvuru katılım koşulları  www.setemakademi.com veya www.koruncuk.org adresinden edinilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.