8. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı!

ürk sinemasına adını “Usta” olarak yazdıran Atıf Yılmaz anısına düzenlenen 8. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali başvuruları başladı.

Daraba Event ve Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğinde yapılan Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali 8. kez kısanın en iyilerini seçiyor.
Amatör ve profesyonel olarak sinema ile ilgilenen herkese açık olan yarışmaya tema sınırlaması olmaksızın “Kurmaca”, “Belgesel” ve “Canlandırma/Animasyon” türünde eserler başvurabilecek. 

Yarışmaya katılmak isteyenlerin 1 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 18.00’e kadar www.atifyilmazkisafilm.comadresinden başvurularını tamamlamaları gerekiyor. 
4 Mayıs 2019’da Mersin’de düzenlenecek olan gala gecesinde Kurmaca, Belgesel ve Canlandırma/Animasyon Kategorilerinde birinci olan eser sahipleri 7.000’er TL’lik ödülün sahibi olacak. 
Ayrıca finale kalan filmler arasında yapılacak elemede; Kurmaca Jüri Özel Ödülü, Belgesel Jüri Özel Ödülü ve Canlandırma/Animasyon Jüri Özel Ödülü kategorilerinde üç yönetmene de 3.000’er TL’lik ödül verilecek. 

Not: 8. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgi, şartname ve başvuru için:www.atifyilmazkisafilm.com 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.