9.Dağ Filmleri Festivali 25 Şubat – 2 Mart arasında!

Outdoor giyim markası The North Face®’in ana sponsorluğunda bu yıl “Doğaya Dokun!” temasıyla yola çıkan 9. Dağ Filmleri Festivali, 25 Şubat – 2 Mart 2014 tarihlerinde; doğa, keşif, macera ve belgesel sinema tutkunlarıyla buluşuyor. Festivalde yer alacak filmlerin biletleriwww.biletino.com adresinde 4 TL’den satışa sunuldu.

Chacun (7)

 Türkiye’nin, doğa, keşif ve macera konulu, ilk ve tek film festivali olan Dağ Filmleri Festivali, 25 Şubat’ta, The North Face®’in ana sponsorluğunda İstanbul Beyoğlu’nda, izleyicileriyle buluşuyor. 2 Mart’a kadar sürecek festivale, Fransız Kültür Merkezi, Galatasaray Aynalı Geçit ve Pusula Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak. Dağ Kültürü Derneği ile Mineral Event tarafından düzenlenen festivalde ödül rekortmeni filmlerin yanı sıra macera ile adrenalin dolu toplam 47 film izleyicilerle buluşacak.

POSTER_DagFilmFest3 copy

Bu yıl ilk defa bilet satışının yapıldığı Dağ Filmleri Festivali biletlerine www.biletino.com adresinden ulaşmak mümkün. Festival Koordinatörü Murat Yılmaz, biletlerin satışa çıktığı ilk andan itibaren yoğun bir talep olduğunu belirterek, “Dünya sinemalarında da gösterilen çok önemli uluslararası filmlere yer veriyoruz. İzleyicilerin gösterdiği ilgiden dolayı filmleri izlemek isteyen seyircilerimizi biletler tükenmeden yerlerini ayırmaları gerektiğini hatırlatmak istiyorum” diye konuştu. Dünyanın en iyi doğa filmleri festivalde Festival Dünya festivallerinde gösterilen 600’den fazla film arasından seçilen 2014 seçkisi toplam 47 filmden oluşuyor.

expe jungle jamming

Filmler; Dünyadan”, “Keşif Ruhu”, “Doğa-Çevre-İnsan”, “Su Dünyası”, “Bisiklet” ve “Kayak” olmak üzere, 6 tema başlığı altında toplanıyor. Seçkide; rafting, dalış, dağcılık, kaya tırmanışı, base jump, kayak, dağ bisikleti gibi doğa sporlarının yanı sıra, çevre ve doğa belgeselleriyle gezi, keşif ve insan hikayeleri de yer alıyor.  

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.