Altın Portakal’da sinema defilesi!

Antalya Altın Portakal’da bu sene moda tasarımcısı Erol Albayrak’ın ‘Cinema’ koleksiyonu tanıtılacak!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ramada Plaza Otel’de gerçekleştirilecek olan galasında, Türkiye’yi uluslararası alanda başarılı şekilde temsil eden moda tasarımcısı Erol Albayrak’ın ”Cinema” isimli son koleksiyonu iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleriyle birlikte sinema ve moda takipçileri ile buluşacak.

Türkiye’nin tanınmış top modellerinin sunumu ve Uğurkan Erez’in koreografisiyle birlikte son on beş yılın Türkiye güzellik yarışmalarında ilk üçe girmiş modellerden oluşan dev kadrosuyla tam bir görsel şölen yaşatacak olan “Cinema” by Erol Albayrak defilesi davetlilere sinemayı moda diliyle anlatacak.

1900’lerden bugüne sinema tarihi podyumda
Sinema tarihi modellerin saç, makyaj ve aksesuarları ile günümüze taşınırken; podyumda yer alacak dev ekranlardan izlenecek görsel malzeme izleyenlerde sinema tadında bir defile algısı oluşturacak.

Beyaz perdeden podyuma

Lumiere kardeşlerin 1895 yılında Paris’te bir kafede izleyicilere sunmuş olduğu sinema tarihinin ilk filminin ünlü tren sahnesi ve modellerin Charlie Chaplin yorumuyla başlayacak olan defile izleyenleri sinema tarihinin hikayesiyle paralel bir yolculuğa çıkartacak.

Deri ve kristal ile el işçiliği kostümler
Koleksiyon için uzun bir hazırlık sürecini geride bırakan Erol Albayrak, dantel, deri, kristal, ipek şifon ve ipek saten gibi birbiriyle harmanlanması işçilik açısından bir hayli zor olan materyalleri bir araya getiriyor.
Yaklaşık 30 dakika sürmesi beklenen defilenin finalinde ise izleyenleri müthiş bir sürprizin beklediği konuşuluyor. Ancak genç tasarımcı Albayrak bu konuda açıklama yapmayacağının altını çiziyor.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.