Antalya’nın 15 filmi!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Antalya Kültür Sanat Vakfı’nın düzenleyeceği 47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film yarışmasında yarışacak filmler belli oldu.

Biket İlhan, Bülent Vardar, Deniz Yavuz, Engin Ayça, Ulaş Cihan Şimşek, Vildan Atasever ve Ziya Öztan’dan oluşan önjüri 15 filmi ulusal uzun metraj kategorisinde yarışmaya değer gördü. Bu yıl 15 filmin yarışacağı festivalde, 9 film, yönetmenlerin ilk filmi olma özelliğini taşıyor.


47. ANTALYA ALTIN PORTAKAL İÇİN YARIŞACAK FİLMLER

47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj kategorisinde

Altın Portakal heykelini almak için yarışacak filmler ve yönetmenler şöyle sıralanıyor:

ATLIKARINCA İlksen Başarır

BAL Semih Kaplanoğlu

ÇAKAL Erhan Kozan

ÇOĞUNLUK Seren Yüce

GİŞE MEMURU Tolga Karaçelik

GÖLGELER VE SURETLER Derviş Zaim

HAYDE BRE Orhan Oğuz

KAĞIT Sinan Çetin

KAR BEYAZ Selim Güneş

KAVŞAK Selim Demirdelen

PRESS Sedat Yılmaz

SAÇ Tayfun Pirselimoğlu

SIGNORA ENRICA İLE Ali İlhan

İTALYAN OLMA

SİYAH BEYAZ Ahmet Boyacıoğlu

ZEFİR Belma Baş


İlk yönetmenlerden 9 film yarışacak!

Ön jürinin başvuru yapan 47 film arasında yaptığı değerlendirme sonucunda seçtiği 15 filmin 9’u yönetmenlerin ilk filmi olma özelliğini taşıyor. “Çakal”, “Çoğunluk”, “Gişe Memuru”, “Kar Beyaz”, “Kavşak”, “Press”, “Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak”, “Siyah Beyaz”, “Zefir” yönetmenlerinin ilk uzun metraj filmi olarak dikkat çekiyor.


Ustalardan 5 film Altın Portakal’da!

Usta yönetmenlerden Semih Kaplanoğlu “Bal”, Derviş Zaim “Gölgeler ve Suretler”, Orhan Oğuz “Hayde Bre”, Sinan Çetin “Kağıt” ve Tayfun Pirselimoğlu “Saç” adlı filmleri ile yarışacaklar.

46. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne “ Başka Dilde Aşk” adlı filmi ile katılan İlksen Başarır, ikinci filmi olan “Atlıkarınca” ile bu sene de Altın Portakal’da yarışacak.


“Bal” ve “Kavşak” önce Altın Koza’da yarışıyor!

47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne başvuran filmlerden Semih Kaplanoğlu’nun “Bal” ve Selim Demirdelen’in “Kavşak” filmleri Altın Portakal’dan önce 17. Adana Altın Koza Film Festivali’nde yarışacak. Filmlerin Altın Koza Film Festivalinde “En İyi Film” ödülünü alması durumunda ; “Bal” ve “Kavşak” Altın Portakal’da yarışma dışı bırakılacak.

1 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.