Arjantin’den öyküler…Pera Film, 5-10 Ekim tarihleri arasında
İstanbul Cervantes Enstitüsü ve Arjantin Büyükelçiliği işbirliğiyle Arjantin’den Öyküler programında çağdaş bağımsız  filmlerden oluşan bir seçki sunuyor.

Whisky, Romeo, Zulu filminin yönetmeni Enrique Piñeyro kendisinin birebir yaşadığı hikayeyi sinemaya aktarıyor. Filmde, eski pilot Pineyro’nun havayolu sektöründeki yolsuzluklar ve güvenlik uygulamalarıyla ilgili yaptığı araştırma ve bunu kamuyla paylaşması konu ediliyor. Bağımsız yönetmen Pineyro eski bir pilot ve fizikçi.

1971 doğumlu Pablo Trapero, Yolda Bir Aile filminin yönetmeni. Arjantin’de yapımcı ve editör olarak da çalışan Trapero, sıradan insanların hikayelerini anlatmakla ve özellikle de toplumsal eleştiri niteliği taşıyan konulara odaklanmakla tanındı. Yolda Bir Aile filmi, aşk ve aile üzerine sıcak bir komedi. Yolculuk üzerine olan filmde dört farklı kuşaktan oluşan aile fertleri öfke, hüzün, sevgi ve yakınlığı keşfederler.

1975 doğumlu Damián Szifron Arjantin’in genç yönetmenlerinden. Özellikle Arjantin’deki Los Simuladores televizyon dizisinin yaratıcısı olarak tanındı. Film teorisi üzerine eğiim gören Szifron, Denizin Dibinde filminde nevrotik bir mimarlık öğrencisi Ezequiel Toledo ve kız arkadaşı Ana’nın hikayesini ele alır. Film, kıskançlık ve başetme duygusunu anlatıyor.

www.peramuzesi.org.tr

Gösterim Programı

5 Salı / Tuesday

17:00   Yolda Bir Aile / Rolling Family
19:00   Denizin Dibinde /
At the Bottom of the Sea

8 Cuma / Friday

17:00   Denizin Dibinde / At the Bottom of the Sea
19:00
Whiskey Romeo Zulu

10 Pazar / Sunday

14:00   Whiskey Romeo Zulu
16:00   Yolda Bir Aile /
Rolling Family

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.