Arka Pencere 1 yaşında!


Her cuma yayımlanan haftalık online film kültürü dergisi Arka Pencere, sinemaseverlere sesini duyurmaya başlayalı 1 yıl oldu. Ve, birinci yaşının şerefine Arka Pencere, 52. sayısında sizleri Alfred Hitchock’un hayatındaki en değerli insanlarla tanıştırıyor!

22-28 Ekim tarihlerini kapsayan 52. sayısında Arka Pencere, Alfred Hitchock’a adadığı özel bir içerikle, büyük üstadın sanatına ve hayatına doğrudan tesir etmiş, ilham ve katkı vermiş insanları yeniden hatırlatarak, listenin birinci sırasındaki Cary Grant’i kapağına taşıyor.

“Çok Bilen Adam” köşesinde okunabilecek vizyon eleştirileri: “Sosyal Ağ”, “Amcam Önceki Hayatlarını Hatırlıyor”, “Paranormal Activity 2”, “O Kul: Hayal Bile Etme”, “Aşka Fırsat Ver” ve “Son Savaşçı”.

Sinema yazarı Tunca Arslan, “Trendeki Yabancı” köşesinde Londra’ya uzanıyor ve şehrin kuzeyindeki Sir Alfred Hitchock Oteli’nin kapısını aralıyor. Önümüzdeki yıl, Arka Pencere ekibi ikinci yaş toplantısını bu otelde yapmayı planlıyor.

“Aşktan Da Üstün” sayfasının bu haftaki konuğu Fransa’nın Alfred Hitchcock’u olarak görülen Henri-Georges Clouzot’nun başyapıtı “Şeytan Ruhlu İnsanlar”. Ters giden bir cinayet öyküsünü anlatan film, insan ruhunun derinliklerindeki şeytanı arıyor!

Yeni çıkan DVD’lere ayrılan “Aile Oyunu” sayfalarında ise bu hafta, “Zor Hedef” ve “Sineklerin Tanrısı” filmleri ele alınıyor.

Keyifli ‘hatırlatmalar’ bulacağınız “Sapık” köşesiyle devam eden Arka Pencere’nin 52. sayısı, her sayıda olduğu gibi bir Alfred Hitchcock alıntısıyla nihayete eriyor:

“’Kiracı’ (The Lodger) ilk gerçek ‘Hitchcock filmi’dir.”

www.arkapencere.com

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.