Arka Pencere’nin en etkili çığlığı…


Her Cuma yayımlanan haftalık online film kültürü dergisi Arka Pencere, 37’nci sayısında 50. yıldönümü vesilesiyle Alfred Hitchcock’un eşsiz korku filmi “Sapık”ı kapağına taşıyor.

Arka Pencere, 09-15 Temmuz tarihlerini kapsayan 37’nci sayısında, Tom Cruise’u bir kez daha casus olarak karşımıza çıkaran “Gece Ve Gündüz” vesilesiyle James Bond’dan Roger Thornhill’e kadar uzayan bir listeyle beyazperdenin en unutulmaz 11 casusunu ele alıyor.

Tunca Arslan, “Trendeki Yabancı” köşesinde, Yeni Sinema Hareketi’nin “Silahlar Sussun, İnsanlar Konuşun” başlıklı açık mektubundan hareketle usta yönetmen Emir Kustarica’nın kulaklarını çınlatıyor!

Sinema tarihinden bir klasiğin incelendiği “Aşktan Da Üstün” sayfalarında, bu hafta “futbol ve sinema” denilince akla ilk gelen filmlerden biri olan Zoltan Fabri’nin “Cehennemde İki Devre”si ele alınıyor.

“Çok Bilen Adam” köşesinde okunabilecek vizyon filmi eleştirileri arasında “Gece Ve Gündüz” ve “Büyük Hata” yer alıyor.

Yeni çıkan DVD’lere ayrılan “Aile Oyunu” sayfalarında ise “Yağmur Adam”, “Zaman Yolcusunun Karısı”, “Şeytan Karışmış”, “Savaş Kralları”, “Cennetimden Bakarken”, “Uzaklara Gidelim”, “Büşra” inceleniyor.

Keyifli ‘hatırlatmalar’ bulacağınız “Sapık” köşesiyle sonlanan Arka Pencere’nin 37’nci sayısı, Hitchcock’un “Sapık” filmine ithafen sarfettiği birkaç cümleyle sonlanıyor:

“Sapık’ı izlerken insanların nutkunun tutulacağı söyleniyor. Neyse ki adamlarımdan bazıları eşlerini zaten bazı gösterimlere götürmüştü. Kadınlar titreyerek çıkmışlar ama yine de filmden coşkuyla bahsediyorlarmış.”

www.arkapencere.com

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.